تحصیل-پزشکی-و-دندانپزشکی-در-کانادا.jpg

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

نویسنده : مدیر سایت    

امروزه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور کانادا به دلیل بازار کار عالی متقاضیان بسیاری را به خود جذب کرده است. از دیگر دلایل جذب دانشجویان خارجی به این کشور وجود کیفیت آموزشی بسیار بالا؛ وجود استاندارد های جهانی و همچنین مدارک دانشگاهی بین المللی خواهد بود. مبحث هزینه های تحصیل و زندگی از جمله مباحثی است که همیشه مورد توجه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. این در حالیست که هزینه های تحصیل در کشور کانادا نسبت به چند کشور دیگر (آمریکا و انگلیس) مقرون به صرفه تر می باشد. به طور کلی تصمیم گیری در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور کانادا تصمیمی بسیار بزرگ است که همیشه بسیاری از افراد نگرانی هایی در این خصوص را در سر دارند. از این رو قبل از هرگونه تصمیم پیشنهاد می گردد که با مشاورین مجرب و حرفه ای ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید تا فرم ارزیابی تحصیل در کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.
دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور کانادا هم از نظر اعتبار و هم از جهت شرایط ورود تفاوت گسترده ای با دانشگاه های موجود در کشور ایران دارد. دانشگاه های کانادا در استان های مختلف این کشور نظیر: کبک؛ آلبرتا؛ بریتیش کلمبیا؛ نیوفوندلند؛ نوااسکوشیا و ساسکچوان قرار گرفته اند؛ برای مثال استان انتاریو خود به تنهایی دارای 6 دانشگاه پزشکی می باشد که تخصص های مختلفی را به خود اختصاص داده است. از معروف ترین دانشگاه های پزشکی کانادا مواردی نظیر: دانشگاه مک گیل؛ دانشگاه آلبرتا؛ دانشگاه لیکهد؛ دانشگاه اوتاوا؛ دانشگاه تورنتو؛ دانشگاه مک مستر؛ دانشگاه غرب انتاریو؛ دانشگاه بریتیش کلمبیا؛ دانشگاه نیوفوندلند؛ دانشگاه دال هوز؛ دانشگاه مانیتوبا؛ دانشگاه کلگری؛ دانشگاه کویینز؛ دانشگاه ساسکچوان و... را می توان نام برد.
گرایش دندانپزشکی در این کشور شامل واحد های تئوری و عملی متفاوتی خواهد شد در واقع این رشته شاخه ای از گرایش پزشکی می باشد که مباحثی نظیر: مطالعه علم دندانپزشکی، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها، اختلالات دهانی، بیماری های لثوی، بافت ها و استخوان های مجاور و مرتبط با دندان مخصوصا در ناحیه ی فک را در بر خواهد گرفت. زمانی که صحبت از گرایش دندانپزشکی به میان می آید؛ حوزه های مرتبط با دندان در ذهن افراد متصور می شود اما باید بدانید که این گرایش با دیگر جنبه ها مانند: فک، صورت؛ گیجگاه و استخوان بندی ارتباطات گسترده ای دارد. پس باید بدانید که گرایش دندانپزشکی علاوه بر دندان بر سلامت کل بدن تاثیر بسزایی دارد. اگر شما هم قصد تحصیل در رشته های تخصصی دندانپزشکی را دارید باید در نظر داشته باشید که این گرایش امکان تحصیل در تخصص هایی نظیر: بهداشت عمومی دهان و دندان، درمان ریشه دندان، جراحی فک و دهان، پاتولوژی و آسیب شناسی دهان و دندان، رادیولوژی فک و دهان، دندانپزشکی کودکان، پروتز دندان، ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت، پریودنتولوژی یا درمان لثه را به همراه دارد.
جهت مهاجرت به کشور کانادا و آگاه شدن از روش های مختلف مهاجرتی به این کشور، با موسسه حقوقی رهپویان راه واقع در شیراز همگام باشید و جهت مشاوره مستقیم با وکلای مهاجرتی ما تماس حاصل نمایید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.