شرایط-تحصیل-پزشکی-و-دندان-پزشکی-در-ایتالیا.jpg

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

نویسنده : مدیر سایت    

این مقاله طراحی شده است تا اینکه به طور کامل شرایط تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی کشور ایتالیا را به تصویر بکشد. پیشنهاد می گردد که تمامی شرایط ذکر شده در ذیل را به دقت مطالعه نمایید و پس از آن در صورتی که با سوالاتی مواجه شدید با مشاورین مجرب و با سابقه ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا بتوانید ابهامات خود را برطرف نمایید.
طول دوره های تحصیلی در کشور ایتالیا با توجه به هر رشته متفاوت می باشد؛ این در حالیست که تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به ترتیب 6 و 5 سال به طول می انجامد. علاوه بر رشته های پزشکی و دندانپزشکی؛ امکان تحصیل در دیگر رشته ها نظیر: داروسازی؛ دامپزشکی؛ پرستاری و فیزیوتراپی وجود دارد که معمولا طول دوره تحصیلی آنان از 4 تا 5 سال متغیر خواهد بود.
همانطور که می دانید تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی آرزوی بسیاری از متقاضیان و یا به عبارتی اغلب جوانان می باشد. کشور ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی می باشد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و ایتالیایی را برای متقاضیان فراهم کرده است که البته برای ورود به این دانشگاه ها در اختیار داشتن حدی از دانایی زبان (در همان سطحی که خود دانشگاه مشخص کرده است) نیاز می باشد؛ لذا پیشنهاد می شود که جهت انجام فرایند پذیرش؛ مدارک زبان مورد نیاز را از قبل تهیه نمایید.
زمان شروع سال تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا؛ ماه سپتامبر (نیمه دوم شهریور) می باشد؛ این در حالیست که امکان ورود به دانشگاه های ایتالیا بدون نیاز به گذراندن دوره کالج امکان پذیر است. جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا دانشجویان بایستی در آزمون ورودی تحت عنوان IMAT شرکت نمایند؛ این آزمون تنها یکبار در سال و در اغلب کشورهای مهم دنیا نظیر: ایتالیا؛ امارات؛ قطر؛ قبرس؛ پرتغال؛ فرانسه؛ اسپانیا؛ آلمان و ... برگزار می شود. منابع این آزمون از 5 منبع اصلی می باشد که این منابع مواردی نظیر: مهارت تفکر( تفکر انتقادی و توانایی حل مسائل )؛ علوم زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی را در بر خواهد گرفت. قبل از شرکت در آزمون ورودی؛ دوره هایی تحت عنوان دوره های آمادگی در آزمون ورودی برگزار می شود که تمامی مواد آزمونی ذکر شده با دانشجویان کار می شود. البته ناگفته نماند که موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز برای اولین بار در جنوب کشور نسبت به برگزاری دوره های IMAT با بکارگیری اساتید با تجربه و محصل در ایتالیا به صورت حضوری و یا آنلاین مبادرت ورزیده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان برگزاری دوره های IMAT؛ طول دوره ها؛ هزینه دوره ها و... با مشاورین ما در این موسسه تماس حاصل نمایید. جهت تحصیل در گرایش هایی چون دندانپزشکی؛ داروسازی؛ دامپزشکی؛ رشته های مهندسی و یا دیگر رشته ها انتظار می رود که دانشجویان در آزمونی بنام آلفا تست که مجموعه ای از چند کتاب جهت آمادگی برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه ها می باشد شرکت نمایند. این آزمون همانند آزمون آی مت در ابتدای هر سال تحصیلی (نیمه دوم شهریور) برگزار می گردد. داشتن مدرک زبان ایتالیایی B2 برای شرکت در این دوره های الزامی است.
اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا به همراه بورسیه؛ موضوعیست که مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با توجه به مقطع؛ رشته؛ شهر و دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد که به صورت سالانه محاسبه می شود که مبلغی معادل با 2 تا 3000 یورو را شامل می شود.همانطور که در مطلب فوق گفته شد؛ کشور ایتالیا بورسیه هایی را برای دانشجویان کشورهای جهان سوم در نظر می گیرد. حال این سوال مطرح می گردد که این بورسیه به چه مقاطعی تعلق می گیرد؟ در پاسخ به این سوال بایستی متذکر شویم که این بورسیه تمامی مقاطع تحصیلی نظیر: کارشناسی؛ کارشناسی ارشد و حتی دکترا را شامل می شود و همچنین به تمامی رشته ها تعلق می گیرد. به طور کلی می توان گفت که تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا با توجه به امکان اخذ بورسیه تحصیلی و وجود دانشگاه هایی با کیفیت بالا بسیار مناسب است.
در پایان موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز پاسخگوی شما متقاضیان عزیز در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا؛ اخذ پذیرش و ویزا تا زمان رفتن به سفارت به صورت تضمینی خواهد بود. لذا شما با مراجعه به این موسسه به راحتی ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا را کسب کرده و قادر به ادامه تحصیل خواهید بود.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.