شرایط-تحصیلی-پزشکی-و-دندان-پزشکی-در-آلمان.jpg

شرایط تحصیل پزشـکی و دندانپزشکی آلمان

نویسنده : مدیر سایت    

بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در کشوری چون آلمان می باشند چرا که در دانشگاه های این کشور از نظر اعتبار و رتبه های جهانی سرآمد می باشند. افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی را دارند باید بدانند که طول دوره ها در این کشور به ترتیب 6و 5 و 5 سال می باشد. این در حالیست که جهت تحصیل در دیگر گرایش ها نظیر: فیزیوتراپی؛ پرستاری؛ رادیولوژی و... انتظار می رود که متقاضیان به مدت 4 سال جهت ادامه تحصیل وقت صرف نمایند. شروع سال تحصیلی در این کشور از ماه سپتامبر( نیمه دوم شهریور) می باشد چرا که در ماه های دیگر فرایند پذیرش صورت نخواهد گرفت.
جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان محدودیتی سنی خاصی وجود ندارد اما نکته قابل توجه این است که سفارت آلمان در ایران تمرکز بسیاری بر مسئله فاصله ی بین تحصیلات افراد دارد لذا پیشنهاد می گردد که متقاضیان حداکثر تا سن 26 سالگی جهت دریافت پذیرش اقدام کنند چرا که پس از آن احتمال رد درخواست آنان بسیار است. البته در نظر داشته باشید که برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد که جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید و از مشاوره با حقوقدانان ما بهره کامل را ببرید.
به طور کلی هزینه های تحصیل برای تمامی اشخاصی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند بسیار حائز اهمیت است چرا که بر اساس آن بایستی تمامی برنامه ریزی های لازم را انجام دهند. خبر خوب این است که افرادی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان را دارند باید بدانند که هزینه های تحصیل در این کشور رایگان است اما تعداد کمی از دانشگاه هایی که رشته هایی را به زبان انگلیسی برگزار می نمایند مستلزم پرداخت شهریه می باشند لذا باید گفت که تحصیل در آلمان تا حد بسیاری به رشته و دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد؛ البته این امر تنها در خصوص دانشگاه های دولتی صدق می نماید و دانشگاه های خصوصی همانند سایر کشورها شهریه های خاص خود را دارند.
داشتن مهارت های زبان آلمانی در این کشور ضرورت دارد و به عنوان یکی از پیش نیازهای فرایند ثبت نام در نظر گرفته می شود. در صورتی که شما علم کافی به این زبان نداشته باشید برای گذراندن امور خود؛ ارتباط با بیماران؛ شرکت در سمینارها؛ سخنرانی ها و... دچار مشکل می شوید. شرایط تحصیل پزشکی در آلمان به گونه ایست که متقاضیان را ملزم به اختیار کردن مدرک زبان آلمانی B1 از موسسه گوته می داند لذا پیشنهاد می شود که از قبل از هرگونه اقدام نسبت به یادگیری این زبان مبادرت ورزید. در اینجا بایستی متذکر شویم که موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با افتخار نسبت به آموزش زبان آلمانی به صورت خصوصی و یا گروهی و با به کارگیری برترین اساتید محصل در آلمان مبادرت ورزیده است. اگر شما هم سوالاتی ماورای هزینه دوره های زبان آلمانی؛ طول دوره و چگونگی برنامه ریزی در این زمینه دارید با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
یکی دیگر از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان این است که متقاضیان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (مدرک تحصیلی تا پایان سال تحصیلی 12) را در اختیار داشته باشند. یکی از راه های ورود به کشور آلمان جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی گذراندن دوره کالج به مدت 1 سال با نام دوره M-course و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه می باشد که در صورت قبولی در آزمون؛ دانشجو وارد دوره پزشکی و دندانپزشکی می شود. نکته قابل توجه این است که شرکت در دوره کالج به مفهوم پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی نمی باشد لذا مسئله پذیرش در دوره M-course با پذیرش در رشته پزشکی کاملا متفاوت می باشد.
موسسه حقوقی رهپویان راه تازه با داشتن سوابق درخشان در زمینه اعزام دانشجو به کشور آلمان؛ شما دوستان عزیز را در جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی به صورت کاملا تضمینی یاری می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های معتبر در آلمان؛ شرایط جزئی تر تحصیل در آلمان؛ ریز هزینه ها و بسیاری از موارد دیگر با مشاورین این موسسه حقوقی در تماس باشید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.