کار-در-حین-تحصیل-آلمان.jpg

کار در حین تحصیل آلمان

نویسنده : مدیر سایت    

فرایند کار دانشجویی در آلمان و دست یافتن به استقلال مالی جهت تامین بخشی از هزینه های زندگی؛ یکی از روش های رایج در آلمان خواهد بود. در این مقاله تلاش بر این شده است که به سوالات اهم در خصوص انجام کار در حین تحصیل در آلمان به صورت جامع پاسخ داده شود چرا که این امر برای امرار معاش دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می دانید کشور آلمان در زمره کشورهایی قرار دارد که از نظر اقتصادی، صنعت و کاری بسیار پویا بوده است و شرایط اخذ کار در آن نسبت به دیگر کشورها با سهولت بیشتری همراه بوده است. البته در هر جای دنیا قواعد و قوانین کار برای دانشجویان جویای کار در داخل و خارج از اتحادیه اروپا متفاوت می باشد.
ساعات کار دانشجویی در نظر گرفته شده در حین تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد چرا که متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی مجوز 10 ساعت کار در هفته؛ مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دکترا 30 ساعت در هفته را خواهند داشت. میزان دستمزد حاصل از کار دانشجویی با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد که در کشور آلمان برای هر ساعت کار دانشجویی؛ حداقل دستمزد در نظر گرفته شده معادل با 3 تا 5 یورو خواهد بود. لذا می توان ادعا کرد که اکثر دانشجویان چه آلمانی و چه غیر آلمانی، هزینه های زندگی خود را از طریق کار در حین تحصیل تامین می نمایند که این کار دانشجویی مواردی نظیر: کار در فروشگاه ها و رستوران ها، نمایشگاه ها؛ کتابخانه موجود در دانشگاه؛ کار برای اساتید در مجموعه دانشگاهی و... را در بر خواهد گرفت.
قطعا دانشجوی متقاضی کار در آلمان از راه های کاریابی در این کشور اطلاعی ندارد. به همین خاطر آنان به دنبال یکی از معتبرترین و راحت ترین راه های کاریابی در آلمان از سایت های کاریابی می باشد. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با همیاری دیگر همکاران برخی از اسامی این سایت های کاریابی را برای شما آورده است که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد:

* Indeed.com
* Step stone 
* toytowngermany.com 
* jobsabroad.com/Germany.com
* JobinFrankfurt.com
* jobset.eu/jobs-finding/Germany
* Jobserve.com
* Stellenanzeigen.de
* Jobware
* www.cesar.de
* Simply Hired
* www.jobnet.de
* www.arbeitsamt.de
* JobLine International
* Stellen-online.de
* JobScout24
* www.stellenmarkt.de
* www.jobpilot.de


اگر شما متقاضی تحصیل در کشور آلمان می باشید و خواستار کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در آلمان؛ موسسات کاریابی و فرصت های شغلی؛ مشاغل پاره وقت و سایر مسائل مربوطه هستید با وکیل مهاجرت و مشاورین متخصص و حقوقی ما درموسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز مشورت نمایید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.