تحصیل-پزشکی-و-دندانپزشکی-در-آلمان-موسسه-رهپویان-راه-تازه.jpg

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

نویسنده : مدیر سایت    

تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی درآلمان بسیار مورد توجه هموطنان عزیز ایرانی بوده است. دلایل زیاد استقبال از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آلمان را میتوانید در مقاله مزایای تحصیل در آلمان مطالعه کنید. همچنین روش های زیاد دیگر برای مهاجرت به این کشور اروپای غربی وجود دارد مانند کار در آلمان، ثبت شرکت آلمان، سرمایه گذاری آلمان. جهت گرفتن مشاوره دقیقتر برای تحصیل پزشکی دندانپزشکی آلمان و همچنین از جزییات روش های دیگر مهاجرت به آلمان میتوانید با همکاران مشاوره موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.
هرگز نمی توان از کنار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان براحتی گذر کرد. شاید همیشه نام آلمان با کمپانی های معروف خودروسازی مانند Benz و BMW گره خورده باشد و همگان آلمان را یک کشور صنعتی تصور کنند اما واقعیت اینست که آلمان را می توان در کنار آمریکا و انگلستان جزو قطب های پزشکی و دندانپزشکی در دنیا قلمداد کرد. آلمان دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش پزشکی و دندانپزشکی در جهان می باشد. گواه این امر وجود موسسه ماکس پلانک (Max Planck) می باشد. این موسسه در سال 1911 تاسیس شده است و تمرکز اصلی این موسسه تحقیقاتی در زمینه های علوم طبیعی و پزشکی می باشد. این موسسه تحقیقاتی دارای بیش از 17000کارمند و محقق می باشد و 80 مرکزمختلف در نقاط مختلف آلمان در زمینه های مختلف پزشکی و علوم طبیعی زیر نظر این مرکز کار می کنند. بودجه سالیانه بیش از 2 میلیارد یورویی این موسسه یکی از بالاترین در نوع خود در جهان محسوب می شود.تاکنون 33 نفر از اعضای این موسسه موفق به دریافت جایزه نوبل در زمینه های مختلف علوم طبیعی شده اند. حال شاید تا حدی بتوان متوجه کیفیت بالای تحصیلات پزشکی در آلمان شد.
اما چه چیزی ورود به دانشگاه های آلمان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را دشوار کرده است؟ واقعیت اینست که قبولی در دانشگاه های آلمان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی وابستگی بسیار زیادی به معدل متقاضیان در دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی دارد. اگر بخواهیم کمی به جزییات قضیه بپردازیم باید یادآور شویم که برای قبولی فرد متقاضی باید در کل دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی نمرات شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک بالای 18.5 داشته باشد. همچنین از آنجاییکه تحصیلات دوران مدرسه در آلمان 13 سال هست فرد دو راه برای ورود به دانشگاه های آلمان دارد:
1. با شرکت در دوره یک ساله کالج به اصطلاح m-kurs یا Studienkolleg که تمامی دروس آن به زبان آلمانی می باشد و در انتهای دوره کالج معدل آن با معدل نمرات دروس تخصصی (شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک) گذرانده شده توسط فرد در دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران میانگین گرفته می شود و به فرد Abitur یا همان دیپلم آلمانی اعطاء می شود. معدل Abitur بعدا برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان استفاده می شود.

2. قبولی در کنکور سراسری دانشگاه در ایران در رشته هایی مانند شیمی یا زیست و گذراندن حداقل گذراندن 4 ترم تحصیلی در ایران با نمرات بالا می تواند بعنوان سال 13 یا کالج m-kurs تلقی شود. هرچند که راه حل اول بسیار معتبرتر می باشد و در این حالت هم معدل 4 ترم گذرانده شده در دانشگاه و میانگین آن با معدل نمرات دروس تخصصی (شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک) گذرانده شده توسط فرد در دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران برای پذیرش در دانشگاه های آلمان مورد نیاز است.

از طرفی دیگر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان رایگان بوده و فقط به زبان آلمانی مقدور می باشد پس بیاد داشته باشید که داشتن مدرک B1 زبان آلمانی برای پذیرش مورد نیاز است.
جهت مهاجرت به کشور آلمان و آگاه شدن از روش های مختلف مهاجرتی به این کشور، با موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز همگام باشید و جهت مشاوره مستقیم با وکلای مهاجرتی ما تماس حاصل نمایید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.