شرایط-تحصیل-پزشکی-و-دندان-پزشکی-در-اتریش.jpg

شرایط تحصیل پزشـکی و دندانپزشکی اتریش

نویسنده : مدیر سایت    

بر اساس آمارهای بدست آمده در سال های اخیر مشاهده شده است که بسیاری از افراد از سراسر دنیا خواستار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشوری اروپایی همانند اتریش می باشند چرا که دانشگاه های موجود در این کشور از اعتبار بین المللی برخوردارند. لذا پیشنهاد می گردد که قبل از انجام این فرایند مشتاقانه اطلاعات لازم در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را به دقت مطالعه نمایید. موسسات آموزش عالی در کشور اتریش به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که اغلب متقاضیان خواستار ادامه تحصیل در مراکز دولتی می باشند چرا که از هزینه های تحصیلی رایگانی برخوردارند.
طول دوره پزشکی و دندانپزشکی در کشور اتریش همانند بسیاری از دیگر کشورها به ترتیب 6 و 5 ساله می باشد که هر کدام واحدهای تئوری و عملی متفاوتی را شامل می شوند. یکی از شرایط ورود به دانشگاه های این کشور این است که افراد میبایست برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی؛ در همین رشته و در دانشگاه های سراسری ایران قبول شده باشند.
در اختیار داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (ارائه مدرک تحصیلی تا پایان سال 12 تحصیلی) برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش ضروری می باشد چرا که تمامی این مدارک بایستی ترجمه گردد و در اختیار دانشگاه مقصد قرار گیرد. همانطور که قبلا هم گفته شد دانشگاه های کشور اتریش از اعتبار بالایی برخوردارند لذا پیشنهاد می شود که برای تحصیل در این رشته ها؛ متقاضیان معدل بالای 15 را در اختیار داشته باشند.
علاوه بر مورد قبولی در کنکور سراسری ایران که به عنوان یک اصل مهم در نظر گرفته شود؛ در اختیار داشتن دانایی زبان آلمانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی اتریش نیاز می باشد. ناگفته نماند که متقاضیانی که مدرک زبان آلمانی را در اختیار ندارند قادر به گذراندن دوره های یکساله زبان آلمانی در کشور اتریش و قبل از ورود به دانشگاه خواهند بود.
پس از گذراندن دوره زبان؛ شرکت در آزمون ورودی به عنوان یک ضرورت دیگر محسوب می شود که پس از قبولی در این آزمون؛ مبحث ورود به دانشگاه قطعیت می یابد.
هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور اتریش به صورت رایگان می باشد که البته این مسئله در رابطه با دانشگاه های خصوصی صدق نمی کند. این در حالیست که دانشگاه های دولتی؛ هزینه ای را به عنوان هزینه ثبت نام سالانه از متقاضیان دریافت می نمایند که این هزینه با توجه به مکان و دانشگاه انتخابی متغیر می باشد که تقریبا معادل با 400 تا 700 یورو خواهد بود. درست است که کشور اتریش شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی با شهریه رایگان را بوجود آورده است اما دانشجویان بایستی متوجه دیگر هزینه ها از جمله: خورد و خوراک؛ رفت و آمد؛ اسکان (استفاده از خوابگاه و یا اجاره کردن یک مکان) و بسیاری از ریز هزینه های دیگر باشند.
اگر شما هم خواهان مهاجرت به اتریش؛ کسب اطلاعات جامع در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور؛ اخذ اقامت دائم؛ کسب اطلاعات دقیق در خصوص ریز هزینه های زندگی؛ وضعیت کار در اتریش و... می باشید می توانید با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی و یا حضوری با کارشناسان ارشد و مشاورین حقوقی ما بهره کامل را ببرید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.