ادامه-تحصیل-رشته-هنر.jpg

ادامه تحصیل رشته های هنــــــــر

نویسنده : مدیر سایت    

آیا شما هم می خواهید موسیقی را در مهد موسیقی اروپا یعنی اتریش بیاموزید؟ آیا می خواهید رشته های نقاشی را در کشورهای صاحب سبک مثل ایتالیا تحصیل کنید؟ و یا به تحصیل رشته مد و طراحی لباس در پاریس و میلان فکر می کنید؟ در هر کدام از رشته های رشته هنر که قصد ادامه تحصیل دارید مخاطب این مقاله شمایید. تحصیل این رشته برعکس آن چیزی که فکر می کنید بسیار پیچیده بوده و باید بدانید هر کسی نمی تواند در این رشته ها در خارج از کشور تحصیل کند. همواره درباره تحصیل این رشته ها سولاتی نظیر کشورهای مناسب جهت ادامه تحصیل رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... کدامند؟ شرایط ورود به رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... چیست؟ هزینه های تحصیل رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... چقدر هستند؟ اعتبار جهانی مدرک صادر شده چقدر است؟ سوالاتی از این قبیل بسیار برای شمایی که قصد تحصیل رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ...را دارید بسیار مهم و حیاتی است.
بیاد داشته باشید که کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه می توانند شما را در راه رسیدن به آرزویتان برای تحصیل رشته های هنر و زیر مجموعه آن یاری رسانند. چند نکته درباره تحصیل رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... وجود دارد که باید مدنظر قرار بدهید:


نکته مهم 1: در بسیاری از موارد بجز دانشگاه که اتمام تحصیلات در آن ها منجر به اخذ مدرک لیسانس یا Bachelor of Art و فوق لیسانس یا Master of Art می شود، موسسات بسیار تخصصی به نام کالج، مدرسه یا آکادمی وجود دارد که مثلا فقط بر روی رشته موسیقی یا کارگردانی تمرکز دارند و مدرک اعطایی آنها لیسانس یا فوق لیسانس نیست بلکه مدرک صادره یا گواهی شرکت در دوره های کاربردی کوتاه مدت یا Certificate می باشد و در صورت شرکت در دوره های یک ساله یا دوساله دیپلم یا Diploma صادر می شود. هرچند که مدارک صادر شده فوق بسیار با ارزش هستند و حتی دارنده مدرک دیپلم صادر شده از این کالج ها، مدارس یا آکادمی ها می تواند شانس بالایی در کاریابی داشته باشد اما مورد تایید وزارت علوم نیست. هچنین در بسیاری از موارد سفارت های کشورهای خارجی از اعطای ویزای تحصیلی برای شرکت در این دوره ها ممانعت می کنند. پس بهتر است که در دوره های دانشگاهی شرکت کنید؛ مدرک لیسانس یا فوق لیسانس بگیرید؛


نکته مهم 2: اکثر دانشگاه های خارجی که به متقاضیان پذیرش دانشجویی رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... را صادر می کنند بدنبال تدریس سبک خاص آن کشور مثلا در رشته موسیقی هستند. همانطور که مثلا موسیقی سنتی در کشور عزیزمان ایران دارای سبک ها خاص می باشد و این سبک ها ریشه در اقوام و تاریخ ایران دارد، تدریس رشته موسیقی سنتی ایران الزام آور دانش بسیار مناسب زبان فارسی می باشد. لذا، این مورد هم در بین دانشگاه های خارج از کشور نیز بسیار معمول است و تحصیل مثلا موسیقی در اتریش نیازمند تسلط بسیار بالای زبان آلمانی می باشد.


نکته مهم 3: پذیرش رشته های هنر یا رشته های خاص هنری نظیر موسیقی، نقاشی، عکاسی، طراحی لباس و ... بسیار متناسب با دانش تئوری و عملی فرد، استعداد بالا و هوش هنری بالای او می باشد. لذا، در زمان اقدام برای اخذ پذیرش مجموعه ای از آزمون ها و مصاحبه هایی برای سنجش موارد یاد شده مورد نظر است. مثلا در نظر بگیرید برای پذیرش رشته موسیقی در اتریش ابتدا شما باید یک نمونه کار ضبط شده ارائه دهید، بعد در یک مصاحبه آنلاین یا حضور، جمعی از اساتید دانشگاه به زبان آلمانی درباره زوایای فنی کار و حتی درباره اطلاعات عمومی شما از موسیقی سوال می پرسند؛ اگر شما از این مرحله با موفقیت عبور کردید در مرحله بعد به شما موضوعی داده می شود تا با توجه به موضوع و در مدت زمان معینی نسبت به ساخت آهنگ اقدام کنید و بعد دوباره از شما مصاحبه بعمل می آید. در صورت موفقیت در این مجموعه آزمون ها شما شانس قبولی و کسب پذیرش را دارید. بیاد داشته باشید بسیار توصیه می شود که در این آزمون ها بتوانید حضور ی شرکت کنید.


برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در این زمینه با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید. همچنین اگر شما هم میخواهید دوره های زبان خارجی را خارج از ایران در موسسات آموزشی برتر و زیر نظر اساتید زبده بگذرانید، می توانید برای آشنایی با دوره های زبان خارج از کشور به این صفحه مراجعه کنید. در ضمن، موسسه رهپویان راه تازه افتخار دارد به اطلاع برساند که دوره های آماده سازی آزمون آیلتس یا تافل را در شهر شیراز با حضور اساتید مجرب برگزار می نماید. پس اگر متقاضی شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس یا تافل هستید میتوانید با موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.