مهاجرت-تمکن-مالی.jpg

مهاجرت تمکن مالی

نویسنده : مدیر سایت    

اقامت تمکن مالی یا Financially Independent Person یکی از انواع بسیار مقرون بصرفه برای اخذ اقامت کوتاه مدت یا Temporary Residence Permit می باشد. بدین معنی که شما می توانید با نشان دادن اینکه میزان معینی پول جهت تامین مخارج خود و افراد خانواده تان در طول یک سال را دارید نسبت به اخذ اقامت کشور دلخواهتان اقدام کنید. اما سوالات زیادی در این باره وجود دارد نظیر اینکه چه کشوری برای انجام این امر مناسب تر است؟ میزان تمکن مالی برای اخذ اقامت از این روش چقدر است؟ آیا با این نوع اقامت می توان به اقامت دائم یا تابعیت کشوری رسید؟ آیا با داشتن این نوع اقامت می توان اجازه کار داشت؟
در عین حالیکه این روش مهاجرت با یک بررسی ساده، روش مناسبی بنظر میرسد اما جزییات خاص خود را دارد. این نوع ویزا در وهله اول برای افراد بازنشسته در نظر گرفته شده بود اما با توجه به استقبال صورت گرفته و کمک شایانی که به لحاظ اقتصادی به کشورهای ارائه دهنده این نوع ویزا داشته است حال در برگیرنده تمام کسانی است که بتوانند نشان دهند برای یک سال زندگی در کشورهای ارائه دهنده ویزا می توانند مینیمم هزینه های زندگی را تقبل کنند. بیاد داشته باشید موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز می تواند به شما کمک کند تا این نوع از ویزا را برای خود و خانواده تان کسب کنید.
برای اخذ این نوع ویزا باید نشان دهید که برای خودتان بعنوان نفر اصلی و به ازای هر فردی از خانواده تان میزان ثابتی پول برای مینیمم هزینه های زندگی یک سال در کشور مطلوبتان را دارید. میزان این پول کشور به کشور متفاوت است. نوع نشان دادن تمکن مالی می تواند از سپرده بانکی یک ساله، میزان سود سپرده بلند مدت، حقوق ثابت یا اجاره نامه رسمی ملک متفاوت باشد و در صورت اثبات به شما و خانواده تان اقامت موقت یک ساله داده می شود. حال شما می توانید کمتر از میزان پیشبینی شده پول خرج کنید یا حتی بیشتر. ولی باید به یاد داشته باشید که در اغلب قرین به یقین کشورهای ارائه دهنده این نوع ویزا اجاره نامه یک ساله خانه در کشور مقصد مورد نیاز است. همچنین می توان این نوع اقامت را یک سال به یک سال تمدید کرد. اما اینکه به اقامت دائم آن کشور برسید یا خیر در بعضی کشورها مانند یونان امکانپذیر نمی باشد اما در بقیه کشورها قانونی درباره محدودیت دادن اقامت دائم به فرد دارنده این نوع اقامت نیامده است هرچند هم گرفتن اقامت دائم از این روش هیچ قطعیتی ندارد. مهمترین نکته درباره دارندگان این نوع اقامت اینست که شما و خانواده تان بهیچ عنوان اجازه کار را در کشور دلخواهتان ندارید وصرفا این یک اقامت است. این محدودیت تا زمانی ادامه دارد که فرد بتواند به اقامت دائم برسد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در این زمینه با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.