ویزای کار در آلمان.png

ویزای کار در آلمان

نویسنده : مدیر سایت    

اگر شما هم قصد کار کردن در آلمان را دارید؛ اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا یا سوئیس نمی باشید؛ شما نیاز به اخذ مجوز کار آلمانی دارید؛ کاری که با وضعیت اقامت شما در آلمان مرتبط خواهد بود.
به طور کلی فرایند کار در آلمان موجب تعادل کار و زندگی خوب به صورت همزمان می شود. در صورتی که شما شهر.ند خارج از اتحادیه اروپا هستید انتظار می رود که ویزای کاری آلمان و یا به عبارتی مجوز کار در این کشور را دریافت نمایید.
به طور متوسط کار در کشور آلمان در طول یکسال در حدود 1،371 ساعت یا حدود 26.3 ساعت در هفته به طول می انجامد. این آمار و ارقام بدست آمده از نظر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه به عنوان کمترین میزان در جهان شناخته می شود. با وجود تمامی این تفاصیل کشور آلمان هنوز هم به عنوان 10 کشور برتر جهان از نظر تولید در نظر گرفته می شود.
اخذ ویزای کاری آلمان همیشه آسان نیست مخصوصا زمانیکه شما از شهروندان غیر اتحادیه اروپا و سوئیس هستید. اینکه شما تا چه مدت زمان حق کار در آلمان را دارید در جزئیات مجوز اقامت شما مشخص خواهد شد.
همانطور که می دانید کشور آلمان علاقمند به جذب نیروهای حرفه ای در درازمدت می باشد که جذب متخصصانی مانند دانشمندان علوم طبیعی (زیست شناسان، فیزیکدانان و شیمیدانان)، مهندسین، متخصصین فناوری اطلاعات، کارشناسان ارشد و دانشگاهیان و... را در بر خواهد گرفت.
قبل از بررسی شرایط درخواست مجوز کار در آلمان، این بسیار مهم است که شما از شرایط تمامی ویزاهای مختلف کاری در آلمان برای اتباع خارجی اطلاع پیدا کنید.


** انواع مجوز و ویزای کاری در آلمان 
آیا شما هم جز آندسته از افرادی هستید که مدرک دانشگاهی در اختیار دارد؟ اگر شما یک فارغ التحصیل خارجی هستید ؟ آیا شما مدرک تحصیلی شما در آلمان مورد تایید است؟ آیا شما هم پول کافی برای مدت زمان اقامت خود در آلمان دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است می توانید با استفاده از ویزای شش ماهه ای که job seeker نامیده می شود در کشور آلمان به دنبال کار بگردید.
فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های آلمان که قصد کار کردن در این کشور پس از فارغ التحصیلی را دارند قابلیت تمدید مجوز خود به مدت 18 ماه را خواهند داشت. تا زمانی که آنان مدرک تحصیلی و بیمه درمانی در اختیار دارند و می توانند از لحاظ مالی خود را حمایت کنند به مشکلی بر نخواهند خورد.
زمانی که شما کارفرمایی برای استخدام شدن پیدا کردید قابلیت دادن درخواست برای اخذ مجوز کار آلمان را خواهید داشت. از 1 آگوست سال 2012 دولت این کشور اعلام کرد که اگر متقاضیان دارای یک مدرک تحصیلی شناخته شده ای در مقایسه با مدرکی در آلمان باشند و در کنار آن یک پیشنهاد شغلی ثابت با درآمد سالیانه حداقل 50،800 یورو (یا افرادی بسیار متخصص در علومی نظیر: ریاضیات، علوم طبیعی؛ تکنولوژی و پزشکی باشند و درآمدی معادل با 39،624 یورو در سال) را داشته باشند می توانند برای بلو کارت آلمان در خواست دهند.
در صورتی که شما شرایط بالا را داشته باشید این ویزا برای مدت چهار سال (یا مدت قرارداد شما) در اختیارتان قرار می گیرد. با اخذ این ویزا شما از مزیت هایی نظیر: دادن درخواست برای اجازه اقامت پس از 33 ماه به جای پنج سال (یا 21 ماه در صورتی که بتواند سطح B1 آلمانی را اختیار کنید) و همچنین اجازه کار برای همسران افراد دارای اقامت کاری.

** بلو کارت
جهت دادن درخواست برای اخذ بلوکارت شما بایستی:
- یک مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه آلمانی یا معادل آن از یک دانشگاه خارجی را ارائه دهید.

- یک شغل با ثبات در کشور آلمان با در آمدی معادل با 50.800 یورو را اختیار کنید.


** فواید:
- امکان اقامت به مدت چهار سال (یا در مدت زمان قرارداد کاری).
- امکان اخذ اقامت دائم پس از 33 ماه ( 21 ماه در صورتی که فرد به سطح B1 آلمانی مسلط باشد)
- شما می توانید به مدت 12 ماه در خارج از آلمان و در کشورهای غیر اتحادیه اروپا بدون در اختیار داشتن کارت گواهینامه اتحادیه اروپا بمانید و پس از 18 ماه به کشورهای دیگر اروپایی (به استثنای انگلستان، ایرلند و دانمارک) بدون ویزا سفر نمایید.
- امکان پیوستن اعضای خانواده به شما بدون محدودیت و یا نیاز به اثبات مهارت های زبان آلمانی و همچنین دریافت مزایای دیگر.


** مجوز کار نیروی متخصص
کسانی که در این دسته قرار دارند (به اضافه درآمد بیش از 84،600 یورو) قادر به دادن درخواست برای اخذ اقامت و همچنین ملحق شدن خانواده خواهند بود. در نظر داشته باشید که جهت زندگی و کار در آلمان به صورت نامحدود شما بایستی اقامت 5 ساله این کشور را اختیار نمایید که در این حالت شما میبایست یک پیشنهاد شغلی خاص و اجازه استخدام را از دولت فدرال داشته باشید.


** مجوز خود اشتغالی / افراد خود اشتغال آزاد
اگر شما قصد دارید که برای راه اندازی یک کسب و کار به آلمان بروید؛ می توانید برای اخذ اقامت از طریق راه اندازی یک تجارت درخواست دهید و در صورتی که شخصی از این طریق اقدام نماید این مجوز به مدت سه سال اعتبار خواهد داشت.
شما بایستی ثابت کنید که کشور آلمان به کسب و کار شما نیاز دارد چرا که این کسب و کار بایستی به نفع اقتصاد این کشور و همچنین تامین کننده نیازهای بانکی و یا سرمایه گذاری های عظیم باشد. انتظار می رود که شما یک طرح توجیهی طرح کسب و کار قابل اعتماد و مرتبط با تجربه خود را نشان دهید؛ طرحی که نشان دهنده ایجاد نوآوری و تحقیق در آلمان باشد.
جهت دادن در خواست شما بایستی مدارک و شواهد لازم را ارائه دهید و در صورتی که بیش از 45 سال سن داشته باشید میبایست تمامی مدارک مربوط به بازنشستگی را ارائه دهید که نشان دهد حقوق ثابتی حدود 1100 یورو در ماه دارید. نکته بسیار مهم این است که شهروندان جمهوری دومینیکن، اندونزی، ایران، ژاپن، فیلیپین، سریلانکا، ترکیه و ایالات متحده نیازی به ارائه مدارک بازنشستگی نخواهند داشت.
اشخاص خود اشتغال آزاد در آلمان می توانند برای اخذ مجوز اقامت از طریق اشتغال نیز درخواست دهند که این نوع از مشاغل افردی نظیر: مترجمان آزاد؛ افرادی که در زمینه علم و مهندسی، هنر و یا تدریس مشغول به کار هستند و یا خدمات حرفه ای ارائه می دهند (پزشکان، دندانپزشکان یا وکلا) را در بر خواهد گرفت.
برای انجام این کار شما بایستی شواهد و مدارک آورده شده در ذیل را تهیه نمایید:
- نشان دهید آلمان به تخصص و خدمات شما نیازمند است
- مدارک تحصیلی مرتبط داشته باشید
- می توانید هزینه های مربوط به خود را تامین نمایید.


نکته: در صورتی که شما بتوانید حداقل 250،000 یورو را در این کشور سرمایه گذاری کنید و حداقل پنج شغل ایجاد کنید، می توانید اغلب قدم های بعدی را به صورت خودکار سپری کنید.

** اخذ ویزای job seeker آلمان
آلمان نه تنها به عنوان یکی از زیباترین کشورها شناخته می شود بلکه عنوان قدرتمندترین کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. آلمان کشوریست با رشد بالا که بیکاری در آن به ندرت مشاهده می شود و بهترین مکان برای یافتن شغل خواهد بود. این کشور آموزش های رایگان را در اختیار ساکنین قرار می دهد و به عنوان یک محیط زندگی و کار بسیار امن و جذاب شناخته می شود.
آلمان کشوریست بسیار کارآمد که موقعیتهای کاری بسیار مناسبی را در اختیار همه جوانان و افراد ماهر قرار می دهد. بنابراین اگر شما هم تصمیم به انجام این کار گرفتید اولین قدمی که باید بردارید این است که یک ویزای شغلی آلمان را دریافت کنید.

ویزای job seeker آلمان چیست؟
ویزای جستجوی کار آلمان ویزایی است که به شما اجازه می دهد در یک مدت طولانی (6 ماه) در کشور آلمان اقامت داشته باشید. اگر در پایان شش ماه شغل مناسبی پیدا کردید، به شما ویزای کاری آلمان یا اجازه کار در آلمان اعطا می شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای جستجوی کار در آلمان این اجازه را به شما نمی دهد که بلافاصله شروع به کار نمایید. این فقط به این معنی است که شما می توانید از کشور بازدید کنید و در طول اقامت خود به دنبال یک شغل باشید.
برای به دست آوردن این ویزا، به موارد ذکر شده در زیر نیاز دارید:
- واجد شرایط دادن درخواست باشید.
- اسناد و مدارک لازم را به صورت کامل تهیه نمایید.
- فرم درخواست را تکمیل کنید و قرار ملاقات ویزا را رزرو نمایید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.