تحصیل-پزشکی-دندانپزشکی-در-دانشگاه-های-برتر-جهان.jpg

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های برتر جهان

نویسنده : مدیر سایت    

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خارج از کشور همواره از پرطرفدارترین ها در بین دانشجویان و دانش آموزان ایرانی بوده است. علت این امر شاید دشواری آزمون سراسری در ایران باشد که بسیاری را از هدفشان یعنی تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ایران دور کرده است. دانشگاه های اکثر کشورهای جهان معیارهای سختگیرانه ای را برای گزینش دانشجو برای تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در نظر گرفته اند. خیلی از آنها آزمون ورودی را برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته اند در صورتیکه بعضی دیگر به نمرات و پیشینه تحصیلی فرد در دبیرستان و پیش دانشگاهی توجه کرده و آنرا ملاک پذیرش دادن در نظر گرفته اند. برخی دیگر هم هم پیشینه تحصیلی و هم آزمون ورودی را جهت صدور پذیرش در نطر می گیرند. زبان تحصیل هم بسیار متفاوت است در خیلی از موارد شما می توانید به زبان انگلیسی در کشوری غیر انگلیسی زبان تحصیل کنید در صورتیکه در برخی دیگر از کشورها تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان غیربومی آن کشور ممنوع است. همچنین قوانین وزارت بهداشت بعنوان متولی تحصیلات دانشگاهی رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسیار حساس و پیچیده می باشد. لذا، کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه شما را برای رسیدن به هدفتان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خارج از کشور راهنمایی می کنند.
همواره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و آلمان بسیار مورد توجه متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بوده است زیرا جزو قطب های پزشکی و دندانپزشکی در جهان هستند و فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی از این کشورها می توانند آزادانه در بقیه کشورها نیز کار کنند. اما بجز هزینه های تحصیل، چگونگی ورود برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشورها بسیار متفاوت، حساس و پیچیده است. لذا، به شما دوست عزیز و یا والدین گرامی توصیه می کنیم از اول تحصیلات دبیرستان خودتان یا فرزندان نسبت به ترسیم آینده ای روشن با مراجعه به کارشناسان ارشد  موسسه رهپویان راه تازه اقدام فرمایید. بسیار دیده شده فرد متقاضی یا والدین او زمانی که به کارشناسان ارشد موسسه مراجعه کرده اند زمان مناسبی نبوده و مسائلی مانند معدل پایین یا مسائلی از این دست دیگر به راحتی قابل جبران نیستند. پس بهترین زمان مشاوره برای شما ابتدای تحصیل خودتان یا فرزندان در دبیرستان می باشد.
بدلیل حساسیت های خاص و پیچیده ای که تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشورهای مختلف دنیا دارند، کارشناسان  موسسه رهپویان راه تازه بر آن شدند تا اطلاعات مربوط به ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را در کشورهای مختلف را بصورت تخصصی در صفحه ای جداگانه مورد بررسی قرار دهند. پس برای بررسی اجمالی گزینه های مناسب و شرایط مختلف به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
حامد ازاد
fresh-path
10/5/1397 سلام من دیپلم فنی دارم ولی تغییر رشته دادم به علوم تجربی و الان پیش تجربی رو گرفتم میتونم توی رشته های پیراپزشکی خارج از کشور تحصیل کنم یا نه
Manager       
fresh-path
13/5/1397 سلام،بله امکان تحصیل در رشته پیرا پزشکی در اغلب کشورها برای شما وجود دارد اما دیگر شرایطتان مثل معدل و سن نیز باید بررسی شود.
غزل
fresh-path
12/7/1397 ببخشید میخواستم بدونم دانشگاه های خصوصی ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی و ...نیاز به امتحان ورودی دارند؟بعد مدرک دانشگاه های خصوصی رو کشور های اروپایی و آمریکا قبول داره.
Manager       
fresh-path
26/7/1397 با سلام. برای مثال دانشگاه کوچ با وجود خصوصی بودن باز هم شرکت در آزمون ورودی را مد نظر دارد اما بسیاری از دانشگاه های خصوصی وجود دارند که آزمون ورودی ندارند. بله مدرک صادر شده از دانشگاه های ترکیه را کشورهای اروپایی قبول دارند اما آمریکا خیر