نکاتی-دباره-کاریابی-در-کشور-ترکیه-موسسه-رهپویان-راه-تازه.jpg

نکاتی درباره کاریابی در ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    

اصولا کاریابی در ترکیه مقوله راحتی نیست اما بدلایل فراوانی مد نظر بسیاری از هموطنان می باشد. نکاتی از قبیل نزدیکی به ایران و عدم نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان جهت ورود به این کشور در حال توسعه باعث شده تا ایرانیان زیادی سالیانه در اندیشه کاریابی به این کشور همسایه مهاجرت کنند. کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه در این مقاله سعی بر آن دارند تا نکاتی درباره کاریابی در این کشور به شما عزیز یادآور شوند.

بخاطر داشته باشید توصیه می شود مدتی را در ترکیه به قصد کاریابی صرف کنید تا از نزدیک بتوانید از بازار کار ترکیه، ملزومات آن و نحوه ارتباط با ترک ها آگاهی یابید. هرچند زبان انگلیسی می تواند شما را در امر کاریابی به مقصودتان برساند، اما همیشه تسلط کافی به زبان ترکی یک نیاز بلقوه می باشد وقتی در ترکیه بخواهید زندگی کنید.

کاریابی در ترکیه برای ایرانیان

از طرف دیگر باید توجه داشته باشید که بسیار از ایرانیان برای کاریابی ابتدا به ترکیه می روند و در همانجا بدنبال کار می گردند هرچند که شما می توانید از همین ایران اقدام به کاریابی کنید و با گرفتن مجوز کار از سفارت ترکیه مستقیما با ویزای کار با شغلی مشخص به ترکیه بروید. شما حتی می توانید خود اقدام به ایجاد بیزینس براساس خواست خود داشته باشید اگر که به لحاظ منابع مالی محدودیت ندارید. برای ثبت شرکت در ترکیه و موارد مربوطه توصیه می کنیم مقاله فوق را که توسط کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تهیه شده است مطالعه بفرمایید.

فرایند جستجوی کار در ترکیه

بهرحال یکی اولین قدم ها برای جستجوی کار در ترکیه چه از داخل ترکیه چه از خارج ترکیه می تواند ترجمه مدارک شغلی و تحصیلی به زبان ترکی استانبولی باشد که اگر بشود به تایید سفارت ترکیه رسیده باشد. بطور کلی بجز مهارت های شغلی و مدرک تحصیلی، شما نیاز دارید تا روابط عمومی بالا، سواد IT بالا، روحیه کار تیمی و مهارت های ریاضی داشته باشید و در کل بتوانید از عهده وظائف خود برآیید. باز یادآوری می کنیم هر میزان آشنایی بیشتر به زبان ترکی استانبولی شانس شما برای کاریابی در ترکیه را افزایش می دهد.

اخذ مجوز کار در ترکیه

واقعیت اینست که کار کردن بدون مجوز کار ممنوع می باشد اما پلیس ترکیه زیاد بر روی این مساله حساسیت ندارد لذا بسیاری از ایرانیان با ویزای توریستی در ترکیه مشغول بکارند و محض اتمام ویزای کوتاه مدت توریستی خود از ترکیه یا به ایران می آیند یا به کشوری دیگر مانند گرجستان می روند (ایرانی ها برای ورود به گرجستان نیاز به اخذ ویزا ندارند) و مجددا به ترکیه باز می گردند تا باز بتوانند از اقامت کوتاه مدت توریستی خود استفاده نمایند.

بهترین زمان برای کاریابی در ترکیه چه موقع است؟

بهترین زمان برای ورود به ترکیه برای کاریابی اسفند و فروردین است چون شروع فصل توریستی ترکیه از اردیبهشت تا شهریور ماه می باشد و پیدا کردن کار در زمینه صنعت توریسم کمی قبل از این زمان بسیار محتمل تر است. کارهای پاره وقت اینچنینی حقوق بالایی ندارد اما برای افراد جوان بسیار مناسب است.

روال کاریابی در ترکیه چگونه است؟
همانطور که توصیه شد تمام مدارک کاری و تحصیلی خود را به زبان ترکی ترجمه کنید که حتی المقدور به تایید سفارت ترکیه رسیده باشد. اگر بتوانید مدرک ترکی استانبولی داشته باشید هم بسیار مناسب است. داشتن یک CV با فرمتی که در ترکیه مرسوم است می تواند یک نقطه شروع مناسب باشد. تمامی موارد یاد شده می تواند برای شروع مناسب باشد. بیاد داشته باشید ابتدا می توانید از سایت های کاریابی و آژانس های کاریابی کار خود را شروع کنید و CV و مدارک تحصیلی، شغلی و مدرک زبان خود را ارسال نمایید. برای آگاهی از سایت ها و آژانس های کاریابی در ترکیه می توانید مقاله مربوطه که توسط کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه گردآوری شده است را مطالعه کنید.

استخدام نیروی کار در ترکیه

فرض کنید شما برای موقعیت شغلی خاصی انتخاب شدید بیاد داشته باشید قانون کار ترکیه به کارفرمایان اجازه می دهد تا دو ماه نیرویی را بصورت آزمایشی استخدام کنند و این موضوع بخشی از قرارداد کاری است. در این مدت دو ماه کارفرما مجاز است بدون هیچ اطلاعی قبلی و بدون پرداخت جریمه ای نیروی کاری را اخراج کند. این موضوع تا حدی نگران کننده می باشد. شما، نحوه پوشاک شما، روابط عمومی شما، مهارت های شغلی شما و میزان واقعی مهارت زبان ترکی شما می تواند در موفقیت شما در پشت سر گذاشتن این دو ماه بسیار نتیجه بخش باشد.

بیاد داشته تمامی جزییات شامل تاریخ شروع کار، تاریخ اتمام قرارداد کار، عنوان شغلی شما، ساعت های کاری، روزهای تعطیل، مرخصی ها، میزان حقوق، محل کار و مزایای شغلی کاملا در قرارداد کاری با جزییات مشخص شده است پس زمان امضای قرارداد شغلی تمام نکات آنرا بررسی نمایید.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 

  مطالبــــــ مرتبط با کار در ترکیه:

 ...............................................................................................  

 کارآفرینی در ترکیه                          

- بازار کار ترکیه برای ایرانیــــان

مشـــــاغل مورد نیــــاز در ترکیه

- نکاتی درباره کاریــــابی درترکیه

 مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار

سایت ها و آژانس های کاریابی ترکیه

- مدارک لازم برای ویزای جستجوی کار ترکیه 

 

  مطالبــــــ مرتبط با ترکیه:

...............................................................................................                            

- خریدملک در ترکیه

ثبت شرکت درترکیه

- اخذ ویزای توریستی ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

- مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

چگونگی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مقایسه هزینه های زندگی در ترکیـه وایران 

 

  مطالبــــــ مرتبط با تحصیل در ترکیه:

...............................................................................................

- کار در حین تحصیل در ترکیه

- مزیت های تحصیل در ترکیـه

- دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

- هزینه اقامت تحصیلی در ترکیه

- اخذ اقامت بعد از تحصیل در ترکیه

- شـــهریه دانشـگاه های پزشکی ترکیـه

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ترکیه

- شرایـــط تحصیــل در مقطع دکترا ترکیــه

مدارک لازم برای پذیریش دانشگاه ترکیه 

- شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

- دانشگاه های برتر ترکیه برای ادامه تحصیل

- شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه

- خوابگاه های دانشجویی ترکیه برای دانشجویان خارجی


با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ