خرید-ملک-در-ترکیه.jpg

خرید ملک در ترکیه

نویسنده : مدیر سایت    

شاید شما هم زیاد شنیده باشید که می توان از طریق خرید ملک به اقامت ترکیه رسید ولی آیا این موضوع درست است؟ آیا می توان از این روش به اقامت دائم یا شهروندی ترکیه رسید؟ آیا برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه آن ملک باید قیمت مشخصی داشته باشد؟ آیا خرید ملک باید در شهرهای خاصی اتفاق بیفتد؟ آیا شما می توانید با خرید ملک برای خانواده تان هم اقامت بگیرید؟ اگر جواب این سوالات را می خواهید می توانید این مقاله را تا انتها بخوانید.
اول از همه اگر تعاریف دقیق اقامت دائم، شهروندی و تابعیت مضاعف را نمی دانید توصیه کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه آنست که مقاله مربوط به اقامت و تابعیت را مطالعه کنید. همچنین برای بررسی دقیق روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه، توصیه می شود روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه را مطالعه فرمایید. اما به موضوع اصلی بحث برگردیم که درباره اقامت خرید ملک ترکیه است. به لحاظ تاریخی قبل از سال 2014 دولت ترکیه فقط به اتباع خارجی کشورهایی اجازه خرید ملک ترکیه را می داد که آن کشورها نیز متعاقبا به اتباع ترک اجازه خرید ملک در کشور خود را می دادند. اما با توجه به گسترش روزافزون صنعت توریسم در ترکیه و همچنین حمایت دولت ترکیه از صنایع ساخت و ساز این قانون لغو شده و اتباع 183 کشور از جمله ایران اجازه خرید ملک در ترکیه را دارند. اما درباره امتیازاتی که ترکیه به ایرانیان بعد از خرید ملک می دهد در ذیل به بررسی آن می پردازیم.
اصولا خرید ملک در ترکیه به اخذ اقامت دائم و شهروندی ختم نمی شود مگر اینکه ملکی که شما می خرید حداقل 1 میلیون دلار آمریکا قیمت داشته باشد و حداقل سه سال ملک را در تملک خود نگه داشته باشید. در این صورت می توانید سریعا شهروندی ترکیه را اخذ کنید. اما با خرید املاک چه نو و چه دست دوم شما فقط به یک اقامت موقت یک ساله می رسید و هر سال برای تمدید آن نیاز ندارید تا از خاک ترکیه خارج شوید. براساس قوانین مصوب سال 2017 شما بعد از هشت سال تمدید اقامت موقت بشرطی که هر سال بیش از 186 روز از خاک ترکیه خارج نشده باشید می توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کرده و حتی برای اخذ تابعیت یا شهروندی ترکیه درخواست بدهید. اخذ اقامت موقت از طریق خرید ملک به ارزش زیر 1 میلیون دلار می تواند در هر شهری که می خواهید صورت پذیرد و شما و خانواده تان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال را به اقامت ترکیه برساند.


مزایای خرید ملک ترکیه:
1. امکان افتتاح حساب در ترکیه
2. امکان ثبت نام فرزندان در مدارس ترکیه
3. امکان تمدید اقامت موقت بدون نیاز به ورود و خروج از ترکیه
4. اخذ اقامت دائم خود و خانواده تان بعد از 8 سال
5. عدم نیاز به پرداخت مالیات و عوارض ملک و همچنین معافیت مالیاتی اگر بخواهید ملک را بعدها بفروش رسانید.
بیاد داشته باشید که اگر خواهان خرید ملک و کسب اقامت ترکیه هستید و همچنین می خواهید قوانین ثبت شرکت ترکیه یا هر نوع روش قانونی مهاجرت به ترکیه را بدانید می توانید با کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید و درباره ابعاد دقیق تصمیم خود مشاوره بخواهید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.