ارزشیابی-مدارک-متقاضی-کار-در-اتریش.jpg

ارزشیابی مدارک متقاضی کار در اتریش

نویسنده : مدیر سایت    

به رسمیت شناخته شدن مدرک و حرفه
سوال: من از دانشگاه های موجود در اتریش فارغ التحصیل نشده ام آیا باز هم می توانم برای گرفتن کارت قرمز درخواست دهم؟
پاسخ: برای بسیاری از مشاغل به مدرک شناخته شده ای نیاز ندارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه آیا مدرک و حرفه شما در کشور اتریش به رسمیت شناخته می شود یا خیر به وب سایت Professional Recognition مراجعه نمایید.


مدرک تحصیلی مورد نیاز برای گرفتن ویزای جستجوی کار و کارت قرمز
در نظر داشته باشید که ارائه حداقل مدرک کارشناسی و تحصیل به مدت 4 سال برای نیروهای کار بسیار کارآمد و تحصیل به مدت 3 سال برای نیروهای کار متخصص و کسانی که بلوکارت را در اختیار دارند نیاز می باشد. در صورتی که شما شرایط فوق را داشته باشید نیازی به مدرک فارغ التحصیلی از اتریش را ندارید. (ناگفته نماند که مشاغل مرتبط با پزشکی از این قاعده مستثنی می باشد).
شما می توانید برای آگاه شدن از موقعیت و یا جایگاه دانشگاهی که در آن تحصیل می کرده اید به وب سایت anabin.kmk.org/anabindatenbank.html نیز مراجعه نمایید چرا که این وب سایت فهرست تمامی دانشگاه های شناخته شده را به شما دوستان عزیز نشان می دهد. دانشگاه هایی که با علامت H+ نشان داده شده اند به رسمیت شناخته می شوند. در صورتی که دانشگاهی که در آن تحصیل می کرده اید در فهرست نبود بایستی تاییدیه از وضعیت تحصیلی خود را از وزارت آموزش و پرورش همان دانشگاه بگیرید.


دانشجویان
سوال: آیا من می توانم به عنوان یک دانشجو در اتریش برای گرفتن کارت قرمز درخواست دهم؟
پاسخ: خیر- چونکه دانشجویان مجوز گرفتن این کارت را ندارند.
سوال: آیا دانشجو اجازه کارکردن در طول دوره تحصیلی را دارد؟
پاسخ: شما به عنوان دانشجوی متعلق به کشوری جهان سوم قادر به انجام کارهای پاره وقت دانشجویی به اندازه 20 ساعت در هفته و بدون نیاز به شرکت در آزمون ورود به بازار کار می باشید.


فارغ التحصیلان دانشگاه
سوال: تحصیلات من در کشور اتریش به پایان رسیده آیا می توانم برای مدتی در آنجا بمانم و به دنبال کار بگردم؟
پاسخ: در صورتی که شما متعلق به کشوری جهان سوم باشید و دوره هایی نظیر: دیپلم؛ کارشناسی؛ کارشناسی ارشد و یا دکترا را با موفقیت به پایان رسانیده باشید و یا در یکی از دانشگاه های دولتی؛ دانشگاه های علوم کاربردی و یا دانشگاه ه های خصوصی معتبر اتریش درس خوانده باشید می توانید مجوز اقامت دانشجویی خود را به مدت 12 ماه تمدید نمایید و به دنبال کار بگردید. در این راستا انتظار می رود که شما طبق قوانین و مقررات کشور اتریش عمل کنید و برای مثال نسبت به مواردی نظیر: بیمه سلامت و درمان؛ وضعیت اقامت و در اختیار داشتن تمکن مالی کافی در طی این دوره آگاه باشید.
سوال: من ویزای اقامتی خود را تمدید کردم آیا می توانم کارفرمایی را پیدا کنم که با مهارت های من غیر مرتبط باشد؟
پاسخ: بله شما می توانید مجوز کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته را بدون شرکت در آزمون ارزیابی برای ورود به بازار کار را دریافت کنید. البته کارفرمای شما بایستی پرونده شما را به سازمان AMS ارجاع دهد.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.