سرمایه-گذاری-در-یونان.jpg

سرمایه گذاری در یونان

نویسنده : مدیر سایت    

از نظر موقعیت جغرافیایی؛ یونان کشوری است که در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است و به عنوان یکی از کشورهای عمده در زمینه انواع سرمایه گذاری شناخته می شود چرا که کشور یونان اقامت دائم را به کسانی می دهد که در این کشور به خرید ملک و یا انواع دیگری از سرمایه گذاری ها می پردازند. در این مقاله به انواع روش های سرمایه گذاری در کشور یونان به صورت جامع اشاره شده است لذا در صورتی که شما هموطنان گرامی پس از مطالعه تمامی این مباحث با سوالات دیگری مواجه شدید با مشاورین برتر و مجرب ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید تا از مشاوره با آنان بهره مند شوید.


مزیت های اخذ اقامت یونان
* سرمایه گذاری قطعی در بخش املاک یونان
* امکان مهاجرت به اروپا با خانواده
* سفر آزادانه در حوزه شنگن
* امکان اخذ اقامت دائم در یونان
* امکان گرفتن اقامت یونان بدون شرکت در آزمون ورودی؛ بدون داشتن تجربه در زمینه کسب و کار و انجام آزمایشات پزشکی


برنامه های اقامتی یونان
در نظر داشته باشید که کشور یونان ویزای طلایی را دراختیار سرمایه گذارانی قرار می دهد که در زمینه فعالیت های تجاری اقداماتی انجام داده باشند.
برای گرفتن ویزای طلایی کشور یونان شما باید شرایط ذکر شده در ذیل را مد نظر داشته باشید:
* حداقل 250000 یورو سرمایه برای خرید ملک در کشور یونان داشته باشید.
* شما پس از گذشت 5 سال اقامت دائم کشور یونان را دریافت خواهید کرد و پس از گذشت 5 سال امکان تمدید برای شما وجود دارد. نکته قابل توجه این است که هیچ نیازی به حضور شما در این کشور نمی باشد.


هزینه گرفتن ویزای طلایی یونان
* شما بایستی حداقل 8 درصد از مبلغ خرید ملک را ابتدا پرداخت کنید.
* هزینه اداری معادل با 250 یورو خواهد بود.
* هزینه عقد قرارداد برای خرید ملک در یونان معادل با 1000 یورو خواهد بود.
* هزینه دادن درخواست برای گرفتن مجوز اقامت معادل با 300 یورو می باشد.


مالک بودن
برای گرفتن مجوز اقامت و خرید ملک در یونان شما بایستی شرایط ذکر شده در ذیل را داشته باشید:
* سند ملک خریداری شده حتما بایستی به اسم خود شما خورده باشد.
* ارزش ملک خریداری شده بایستی 250000 یورو باشد. در نظر داشته باشید که مجوز اقامت شما در صورتی مجاز است که ملک خریداری شده به اسم شما و یا همسرتان باشد.
* مجوز اقامت به فردی داده می شود که متعلق به کشورهای جهان سوم باشد چه به صورت مستقیم چه از طریق یک نهاد قانونی.
* در صورتی که شما قصد خرید یک یا چند ملک را دارید بایستی به این نکته توجه داشته باشید که ارزش ملک های خریداری شده روی هم رفته بایستی 250000 یورو ارزش داشته باشد.
* در صورتی که متقاضیان با ویزای نوع D وارد شوند؛ مدارک ارائه شده بایستی به گونه ای باشد که توانایی مالی شما را به اثبات برساند که در این راستا حساب بانکی؛ گردش حساب شما و دیگر دارایی ها نظیر: اوراق قرضه؛ خرید سهام و... بررسی خواهد شد.
* در صورتی که شما جز شهروندان کشورهای جهان سوم باشید که قرارداد اجاره نامه 10 ساله اقامت در هتل یا مسکن های توریستی مجهز را به امضا رسانیده است باید بدانید که حداقل مبلغ این اجاره نامه معادل با 250000 یورو می باشد. در تمامی موارد ذکر شده در فوق؛ ارزش املاک و مستغلات بر مبنای ملک خریداری شده در قرارداد می باشد. به طور کلی هدف اصلی مبلغ آورده شده در قرارداد خرید ملک می باشد.


مجوز اقامت
در صورتی که شما قصد گرفتن اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک را دارید در اختیار داشتن ویزا برای ورود مورد نیاز می باشد. به همین دلیل افراد متعلق به کشورهای جهان سوم بایستی ویزای نوع D و یا C (ویزای شنگن) را داشته باشند. در صورتی که شما می خواهید برای مدت طولانی تحقیق کنید و قصد ماندن در کشور یونان پس از خرید ملک را دارید ویزای نوع D مناسب تر می باشد. در صورت تقاضای گرفتن مجوز اقامت باید قبل از انقضای ویزا داده شود.
همانطور که گفته شد مدت اقامت شما 5 ساله می باشد و می توان آن را برای 5 سال دیگر مجددا تمدید کرد این در حالیست که اعضای خانواده فرد سرمایه گذار پس از آن می توانند به صورت مستقل برای گرفتن مجوز اقامت درخواست دهند.
ارائه درخواست برای صدور مجوز اقامت؛ ارائه اسناد اضافی و... هم میتواند توسط خود شخص یا نماینده وی انجام گیرد. این امر بدین معناست که شهروندان کشورهای جهان سوم که تا به حال به کشور یونان سفر نکرده اند نمی توانند درخواست خود برای اقامت را با استفاده از نماینده ارائه دهند. تمامی متقاضیان این اجازه را دارند که به کشور یونان وارد شوند و پس از آن نمایندگی خود را به وکیل اختصاص دهند پس از آن زمان ارائه درخواست نیازی به حضور شما نخواهد بود.
مقامات مربوطه درخواست شما را پس از ارسال تایید می نمایند و در صورتی که تمامی مدارک خواسته شده ارسال شده باشد تاییدیه شما به مدت یکسال اعتبار خواهد داشت. شهروندان کشورهای جهان سوم که درخواست خود را ارسال کرده اند و تاییدیه را گرفته اند می توانند در طول مدت تاییدیه قانونی در آن کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشند.


قانون ویزای طلایی یونان
قانون مهاجرت در کشور یونان به گونه ای است که اقامت سرمایه گذاران کشورهای ثالث را به عنوان سرمایه گذاری های استراتژیک معرفی می نماید. همانطور که گفته شد امکان گرفتن اقامت از طریق خرید ملک برای کشورهای جهان سوم و خانواده شان با مبلغ 250000 یورو امکان پذیر است.


اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری
با توجه به تصمیم دبیرکل؛ مجوز اقامت 5 ساله با امکان تمدید مجوز برای شما صادر خواهد شد. البته این مجوز به کسانی داده می شود که:
* به صورت قانونی هر نوع از ویزا را برای ورود به این کشور را گرفته باشند.
* خود به تنهایی صاحب ملک باشید؛ ملکی که ارزش آن معادل با 250000 یورو باشد که البته حق اقامت به شما و همسرتان داده می شود.
* در موارد مالکیت مشترک؛ گرفتن حق اقامت در صورتی مجاز است که میزان مالکیت مشترک معادل با 250000 یورو باشد.
* مالکیت شما به صورت قانونی باشد و توسط نهادهای قانونی تایید شده باشد.
* ارائه قرارداد 10 ساله ای برای اقامت در هتل یا محل اقامتگاه توریست
* شهروندان کشورهای جهان سوم می توانند برای اعضای خانواده خود درخواست دهند که البته منظور ما از اعضای خانواده: همسر و فرزندان زیر 21 سال خواهد بود.
نکته: در نظر داشته باشید که مجوز اقامت 2 ماه بعد از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز برای شما صادر خواهد شد.
صدور و تمدید ویزای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
ورود و گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری کشورهای جهان سوم در صورتی امکان پذیر است که اهداف بلند مدت نظیر: کمک به توسعه و پایداری اقتصادی کشور یونان را به همراه داشته باشد. با توجه به میزان و نوع سرمایه گذاری شهروند کشوری جهان سوم قابلیت ورود به این کشور را پیدا می کند. این در حالیست که وزارت سرمایه گذاری و وزارت اقتصاد کشور تحقیقاتی در خصوص ویژگی سرمایه گذاری؛ امکان پذیر بودن گرفتن مجوز اقامت و یا به طور کلی اقامت شهروندان کشورهای جهان سوم در یونان انجام می دهد.
تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز پس از گردآوری به اداره کنسولگری یونان داده می شود که پس از گذشت یکماه به وزارت سرمایه گذاری؛ توسعه و اقتصاد کشور انتقال داده می شود.
اداره فوق در عرض یک ماه درخواست شما را بررسی کرده و درخواست مربوطه را به اداره مرجع قضایی به منظور صدور ویزای مورد نیاز ارائه می کند. در نظر داشته باشید که اسناد و مدارک ارائه شده توسط شما بایستی با گرفتن ویزایی که به منظور تحقق سرمایه گذاری است مطابقت داشته باشد.
در نظر داشته باشید که اداره مهاجرت فرایند بررسی درخواست و تصمیم گیری در مورد تجدید مجوز اقامت برای تحقق فعالیت سرمایه گذاری را انجام می دهد. البته با توجه به تصمیم وزیر کشور، مجوز اقامت ده ساله که به مدت ده سال دیگر تمدید می شود، از همان ابتدا برای شما اعمال می شود. دیگر ادارات ذیصلاح وزارت توسعه در اداره مهاجرت کشور، درمورد هرگونه تغییر در تکامل و یا اجرای فعالیت های سرمایه گذاری باید نظر خود را به صورت کتبی یا از طریق ایمیل برای شما ارسال نمایند.


گرفتن شهروندی یونان
پس از 7 سال زندگی در کشور یونان و شرکت در آزمون زبان یونانی شما می توانید شهروندی این کشور را بدست آورید.
اگر شما هم مایل به سرمایه گذاری در کشور یونان هستید باید بدانید که این فرصت برای تمامی شما هموطنان عزیز مهیاست. لذا شما می توانید جهت اقدام برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری و تضمینی کشور یونان با موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایید و از مشاوره با کارشناسان کاردان و با تجربه ما بهره مند شوید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.