سرمایه-گذاری-در-اسپانیا.jpg

سرمایه گذاری در اسپانیا

نویسنده : مدیر سایت    

اسپانیا نیاز به معرفی برای نشان دادن اینکه چگونه کشوری است ندارد. کشوری زیبا با فرهنگی غنی، مردمی متمدن، سواحل زیبا، آب و هوای عمدتا مدیترانه ای، معماری شهری و فضای آرام برای زندگی باعث شده تا هر سال بیش از 40 میلیون نفر از این کشور بازدید کنند.اسپانیا به لحاظ اقتصادی وابسته به توریسم، کشاورزی و صنایع خودروسازی می باشد. در سال 2013 کشور اسپانیا قانونی را برای سرمایه گذاران کشورهای جهان در نظر گرفت به این صورت که اگر شما قصد رسیدن به اقامت دائم این کشور را دارید ابتدا بایستی 500000 یورو برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید. درواقع این قانون برای کسانی که قصد سفر به اسپانیا برای مدت زمان طولانی را دارند و یا می خواهند سرمایه گذاری های مناسبی را انجام دهند بسیار با ارزش است.

به طور کلی اگر شما قصد گرفتن اقامت اسپانیا را دارید کافی است موارد ذکر شده در ذیل را مورد توجه قرار دهید:
- سرمایه گذاری با مبلغ 2000000 یورو برای خرید اوراق قرضه از دولت اسپانیا
- خرید 1000000 یورو سهام از شرکت های اسپانیایی
- سرمایه گذاری حداقل با مبلغ 1000000 یورو در بانک های اسپانیایی
برای سرمایه گذاری تجاری در اسپانیا تمامی منافع عمومی جامعه در نظر گرفته می شود که برای انجام این کار حداقل یکی از شرایط ذیل بایستی اعمال شود: 1. باعث ایجاد شغل در اسپانیا شود 2. بایستی موجب ایجاد تأثیرات اجتماعی و اقتصادی مثبت در منطقه جغرافیایی شود. 3. موجب ایجاد نوآوری و تکنولوژی های علمی جدید در اسپانیا شود.


ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری
ویزای اقامت ویزایی است که به مدت 1 سال اعتبار دارد این در حالیست که مجوز اقامت تا 2 سال اعتبار دارد که می تواند برای 2 سال دیگر تمدید شود. به طور کلی گرفتن اقامت پس از گذشت 5 سال امکان پذیر است ویزای اقامت معتبر است تا 1 سال، و اجازه اقامت تا 2 سال معتبر است، که می تواند برای 2 سال دیگر تمدید شود.علاوه بر برآورده شدن شرایط برای واجد شرایط بودن جهت گرفتن ویزای اقامتی سرمایه گذاران، متقاضی باید با شرایط ذکر شده در زیر موافقت کند:
- ویزای اقامت سرمایه گذاران را که بیش از 90 روز طول می کشد را تا قبل از تاریخ انقضا دریافت کرده باشد.
- در طول مدت اعتبار ویزا به اسپانیا سفر کرده باشد.
- ثابت کرده باشد که فعالیت های سرمایه گذاری برای گرفتن ویزای اقامتی بوده است.


دیگر شرایط مورد نظر کدام است؟
- بیش از 18 سال سن داشته باشید.
- سابقه کیفری نداشته باشد.
- بیمه درمانی داشته باشد.
- تمکن مالی کافی برای اقامت در اسپانیا داشته باشد.


روند برنامه و زمان بندی
ویزای اقامتی توسط کنسولگری اسپانیا به افراد اعطا می شود و این مجوز اقامت برای کل اداره مهاجرت ارسال می شود. دادن درخواست برای ویزای اقامتی حداکثر 10 روز به طول می انجامد به جز در مواردی که این برنامه تحت نظارت اتحادیه اروپا باشد. به طور کلی مجوز اقامت حداکثر 20 روز پس از دادن درخواست صادر می شود.
اگر شما مایل به دادن درخواست برای گرفتن ویزای قانونی هستید پیشنهاد می شود که ابتدا یک سفر به کشور اسپانیا داشته باشید؛ تمامی گزینه ها و فرصت های سرمایه گذاری را بررسی نمایید و به علاوه با وکلا و نمایندگان بخش املاک و مستغلات مشورت نمایید. البته از یاد نبرید که وکلای حقوقی ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام به کشور اسپانیا شما دوستان گرامی را تا حد ممکن راهنمایی خواهند کرد.
هنگامی که شما تصمیمات لازم را گرفتید و فرایند سرمایه گذاری انجام شد بایستی برای گرفتن ویزا در کنسولگری درخواست دهید. بدیهی است که ممکن است فرد سرمایه گذار تصمیم به ادامه فعالیت های سرمایه گذاری از راه دور مانند: (خرید ملک از طریق یک وکیل یا وکالتنامه) نماید. قانون سرمایه گذاری در اسپانیا به گونه ای است که از سرمایه گذاران می خواهد که در طول دوره اعتبار مجوز؛ اقامت خود را حفظ کنند.


آیا در طول دوره یکساله حتما بایستی 6 ماه در کشور اسپانیا اقامت داشت؟
پاسخ به این سوال منفی است چرا که برای گرفتن ویزای اقامتی یا مجوز اقامت و همچنین تمدید ویزا نیازی به ماندن بیش از 6 ماه در این کشور نمی باشد. این امر بدین معناست که در طول دوره اقامتی شما می توانید به کشور اسپانیا و یا حتی کشور های دیگر سفر کنید.


آیا با وجود عدم حضور در اسپانیا امکان گرفتن ویزای اقامتی برای شما وجود دارد؟
بله. چرا که عدم حضور در اسپانیا تاثیری بر گرفتن اقامت بعد از 5 سال و حتی رسیدن به تابعیت نخواهد داشت.
موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز مفتخر است که شما هوطنان گرامی را در خصوص گرفتن ویزای اقامتی کشور اسپانیا یاری نماید و مشاوره های لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد. لذا به شما پیشنهاد می شود که تمامی مطالب و شرایط گرفتن ویزای سرمایه گذاری کشور اسپانیا را به دقت مطالعه فرمایید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین کاردان و با تجربه ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل فرمائید تا شما را در جهت رسیدن به اهداف و تضمین آینده ای روشن و شفاف یاری نمایند.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.