تحصیل-در-مدارس-قبرس.jpg

تحصیل در مدارس قبرس

نویسنده : مدیر سایت    

تحصیل در مدارس قبرس 

مساله تحصیل بچه ها در مدارس همواره یک دغدغه بسیارمهم برای والدین می باشد. لذا، انتخاب سیستم آموزشی، مقصد و مدیریت مالی تحصیل در مدارس بسیار حائز اهمیت می باشد. تحصیل در مدارس بین المللی همواره یک گزینه مناسب برای والدینی است که بدنبال تضمین آینده روشن برای فرزندان خود می باشند. در این میان تحصیل در مدارس بین المللی کشور قبرس اروپایی یک گزینه ایده آل برای بچه های بین 6 تا 18 سال می باشد. اما شاید برای شما این سوال مطرح باشد که مزایای تحصیل در مدارس قبرس چیست؟ هزینه های تحصیل در قبرس چه میزانی می باشد؟ سیستم آموزشی مدارس قبرس به چه صورتی می باشد؟ اعتبار مدارس بین المللی قبرس چگونه است؟ برای بررسی تمامی این موارد به شما توصیه می کنیم که این مقاله را که توسط کارشناسان ارشد موسسه رهپویان راه تازه تا انتها مطالعه بفرمایید.
برای بررسی تحصیل در مدارس قبرس قصد داریم تا ابتدا شما را با کشور قبرس اروپایی آشنا کنیم. قبرس اروپایی یا همان قبرس جنوبی جزو اعضای اتحادیه اروپا می باشد. پیش بینی می شود که تا چند سال آینده قبرس اروپایی به حوزه شنگن ملحق بشود که این امر باعث می شود که با داشتن اقامت این کشور بتوانید به نزدیک به 30 کشور اروپایی دیگر بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. حتی در حال حاضر با داشتن اقامت این کشور گرفتن ویزای شنگن نیز بسیار راحت خواهد بود. بعلاوه، این کشور مدیترانه ای دارای آب و هوایی چهار فصل در عین حال معتدل است. زمستان های بسیار معتدل که بندرت زیر صفر میرود بعلاوه جزائر زیبا و دیدنی از جمله مواردی است که این کشور را بعنوان یک مقصد عالی مطرح می کند. همچنین تسلط بسیار بالای مردم این کشور به زبان انگلیسی در حالیکه زبان اول آنها یونانی است هم جزو نکات بسیار مثبت تحصیل در مدارس و اقامت قبرس اروپایی می باشد. بیش از 85% مردم این کشور تسلط عالی به زبان انگلیسی دارند. بسیاری از مردم این کشور اروپایی تحصیلات دانشگاهی خود را در کشور انگلستان گذرانده اند که این امر باعث شده تا به لحاظ دانشگاهی این کشور رتبه بالایی را داشته باشد. نزدیکی به ایران نیز جزو نکات مثبت انتخاب قبرس برای تحصیل فرزندان می باشد. همچنین اخذ ویزای تحصیلی و اقامتی قبرس با توجه به تخصص کارشناسان موسسه رهپویان راه تازه  تضمینی خواهد بود.

 


مدارس بین المللی قبرس
مدارس بین المللی در قبرس شامل مدارس با سیستم آمریکایی، انگلیسی وIB می باشد. این مدارس هم بصورت روزانه و هم بصورت شبانه روزی هستند. در صورتیکه مدارس بصورت روزانه باشد یکی از والدین می توانند بصورت دائم در قبرس اروپایی همراه با فرزندانشان حضور داشته باشند. اما در صورتیکه مدارس بصورت شبانه روزی باشند نیازی به اقامت دائم یکی از والدین در زمان تحصیل فرزندشان نمی باشد. در نظر داشته باشید شهریه مدارس چه روزانه چه شبانه روزی قبرس در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مناسب بوده و این امکان وجود دارد که بتواند شهریه را بصورت اقساط پرداخت کرد. مدارس بین الملی قبرس اروپایی بسیار کیفیت بالایی دارند و بچه ها خیلی سریع می توانند به دو زبان انگلیسی و یونانی مسلط شوند. این مدارس در شهرهای مختلف قبرس اروپایی از جمله نیکوزیا (Nicosia)، لیماسول (Limassol)، لارناکا (Larnaca) و پافوس (Paphos) واقع شده اند.
نکته بسیار مهم 1: مدارس دولتی قبرس به زبان انگلیسی رایگان بوده و اگر والدین بچه هایی که زیر 18 سال هستند اقامت دائم قبرس را داشته باشند می توانند در این مدارس ثبت نام کنند. فقط بیاد داشته باشید در این مدارس یادگیری زبان یونانی الزامی است.
نکته بسیار مهم 2: شاید بسیار شنیده باشید که کسب اقامت دائم قبرس اروپایی فقط از طریق خرید ملک با ارزش 300 هزار یورو امکان پذیر است. اما بخاطر داشته باشید که کارشناسان و همکاران موسسه رهپویان راه تازه می توانند با خرید ملک با ارزش بسیار کمتر از 300 هزیار یورو اقامت قبرس اروپایی را برای شما اخذ کنند.


***مزایای تحصیل در مدارس قبرس شمالی:
1. تحصیل در مدارسی بین المللی با کیفیت تحصیل بالا
2. زندگی و تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه های تحصیل و زندگی بسیار پایین تر از بقیه کشورها
3. امکان تحصیل در مدارس روزانه و شبانه روزی
4. امکان پرداخت هزینه های مدرسه بصورت اقساط
5. امکان همراهی والدین در زمان تحصیل فرزندانشان
6. امکان تحصیل و زندگی در کشوری مدیترانه ای با سواحل بسیار زیبا و آب و هوایی معتدل
7. امکان اخذ اقامت دائم اروپا برای بچه ها و خانواده آنها
8. امکان مسافرت به مابقی کشورهای اروپایی با اخذ ویزای تضمینی
9. امکان تحصیل و زندگی در کشوری که مردم آن تسلط بسیار بالایی به زبان انگلیسی دارند.


***امکانات مدارس شبانه روزی قبرس اروپایی
1. مدارس شبانه روزی دارای حراست و نگهبانی 24 ساعته می باشند
2. وعده های کامل غذایی
3. سرویس ایاب وذهاب به مدرسه
4. اردوهای تفریحی
5. کتابخانه
6. اینترنت پرسرعت
7. بیمه درمانی
8. یونیفرم مدرسه

شهریه مدارس بین المللی قبرس اروپایی
مدارس قبرس اروپایی دارای سیستم های آموزشی متفاوتی هستند و سیستم های آمریکایی، انگلیسی و IB را ارائه می دهند. همچنین امکان پرداخت شهریه بصورت قسطی در این مدارس امکان پذیر می باشد. اما بصورت خیلی کلی شهریه مدارس قبرس اروپایی بشرح ذیل می باشد:
پیش دبستانی سالی 3500 یورو
سال اول تا سوم دبستان سالی 4500 یورو
سال چهارم تا ششم دبستان سالی 5000 یورو
سال اول تا سوم دبیرستان سالی 6000 یورو
سال چهارم تا ششم سالی دبیرستان 7000 یورو
دوره های IB شامل سال 11 و 12 سالی 7600 یورو
همچنین شهریه مدارس شبانه روزی از سالی 23000 تا 28000 یورو بسته به سیستم آموزشی و امکانات متغیر است.


خدمات موسسه رهپویان راه تازه
1. مشاوره جهت انتخاب درست مدرسه و سیستم آموزشی
2. ثبت نام در مدرسه
3. اخذ ویزای تحصیلی و اقامتی برای دانش آموزان و همراهان آنها
4. یافتن مسکن مناسب برای دانش آموزان و والدین آنها بسته به شهر محل تحصیل و بودجه
5. خدماتی مانند استقبال فرودگاهی، بازکردن حساب بانکی، معرفی شهر و مراکز تجاری و بقیه مراکز مهم شهری
6. اخذ اقامت دائم قبرس برای دانش آموزان و والدین آنها
7. تکمیل روند ثبت نام و انجام امور مدرسه


موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن مشاورین حقوقی و آگاه به امور حقوق بین الملل و مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس، شما دوستان گرامی را در جهت اخذ پذیرش تحصیلی تا زمان رفتن به سفارت یاری می نماید. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر با مشاورین کاردان و با تجربه ما در این موسسه تماس حاصل نمایید تا از مشاوره با آنان بهره مند شوید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.