نویسنده : مدیر سایت    

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط کار در روسیه؛ کاریابی در روسیه؛ سایت های کاریابی در روسیه و... برای شما متقاضیان گرامی آورده شود. لذا در صورتی که پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل سوالاتی ماورای کار در روسیه در ذهن شما تداعی شد با مشاورین ما در باب مهاجرت به روسیه تماس حاصل نمایید.

کشور روسیه رتبه 12 جهان را از نظر تولید ناخالص ملی به خود اختصاص داده است و از لحاظ قدرت خرید دارای رتبۀ ششم در جهان می باشد. این کشور بیشترین ذخایر گازی جهان را دارد و بزرگترین صادرکنندۀ گاز نیز به شمار می رود.

ویزای کار در روسیه چیست؟

ویزای کار در روسیه سندی است که اجازه می دهد یک شخص خارجی در مدت زمان طولانی (1 سال یا 3 سال) به طور مداوم در قلمرو روسیه باقی بماند. این نوع ویزا برای شهروندی که در یک شرکت روسی مشغول به کار است نیز صادر می شود.

برای گرفتن ویزای کار در روسیه هیچگونه محدودیتی نیست چرا که به موجب آن یک شهروند خارجی تنها می تواند در روسیه ظرف 3 ماه در هر 6 ماه اقامت کند. کار منظم یک رویه یک ساله است، در حالی که ویزای حرفه ای برای متخصصان خارجی بسیار متخصص ممکن است تا 3 سال معتبر باشد. تعداد ورودی ها و خروجی ها برای دارنده یک ویزای کار برای تمام دوره اعتبار آن محدود نشده است.

 

شرایط اخذ ویزای کار در روسیه

در حال حاضر مهاجرت کاری به روسیه فرایندی پیچیده و طولانی برای اغلب مردم خواهد بود. این در حالیست که شمار شهروندان مجاز به کار در روسیه به صورت سالانه و توسط دولت روسیه تعیین می شود. اگر شما فردی با ملیت خارجی هستید که قصد کار در روسیه را دارد به مجوز کار در روسیه و همچنین ویزای کار نیاز خواهید داشت. در این راستا شما تنها می توانید درخواست ویزای کار در روسیه و ویزا را در صورتی که پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما داشته باشید دریافت نمایید. همچنین معیارهای خاصی برای سهمیه بندی  مانند: مناطق روسیه؛ بخش های شغلی و ملیت های خارجی برای گرفتن ویزای کار در روسیه وجود دارد. مهمترین و اصلی ترین چالش برای کار در روسیه دانستن زبان روسی است که هر فردی می تواند با شرکت در کلاس های زبان روسی در دانشگاه های بسیار خوب روسیه با هزینه ای بسیار ارزان زبان روسی را یاد بگیرد. مسلما شرایط کاریابی در شهرهای بزرگ و اصلی روسیه مانند مسکو و سنت پترزبورگ بیشتر است. با توجه به جذابیت های روسیه و بازار کار این کشور اتباع خارجی از جمله دانشجویان شانس بالایی برای کاریابی در روسیه دارند بعنوان مثال در حال حاضر حدود یک میلیون و دویست هزار نفر در اتباع خارجی در شهر سنت پترزبورگ زندگی میکنند و پیش بینی میشود تا سال 2020 حدود 25% نیروی کاری شهر سنت پترزبورگ را خارجی ها تشکیل دهند.

انواع ویزای کار در روسیه

به طور کلی دو نوع ویزای کار در روسیه وجود دارد: 1. ویزای تک ورودی که برای 90 روز اعتبار دارد و توسط کنسولگری روسیه و همچنین دعوت نامه کاری صادر می شود. 2. ویزای چندگانه که براساس یک ویزای تک ورودی در دفتر پلیس محلی روسیه صادر می شود که بیش از 1 سال اعتبار دارد.

از سال 2010 نوع جدیدی از ویزای کار در روسیه برای افراد متخصص (ویزایی که تا 3 سال اعتبار دارد) صادر شد اما این در حالیست که درآمد آنان میبایست بیش از دو میلیون روبل در هر سال باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در روسیه

- پاسپورت

- برگ درخواست ویزا

- ارائه سوابق کاری به همراه بیمه

- ارائه دو قطعه عکس

-ترجمه تمامی مدارک به زبان روسی

- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

- ارائه برگه مربوط به اجاره محل اقامت

- ارائه گواهی سلامت پزشکی

- گرفتن مجوز استخدام کارگران خارجی

- اخذ دعوت نامه در خصوص اخذ ویزای کار که می تواند در کنسولگری یا اداره پلیس محلی دریافت شود.

هزینه اخذ ویزای کار در روسیه

 در نظر داشته باشید که پروسه زمانی اخذ ویزای کار در روسیه و هزینه های مربوط به آن به چند عامل که به شرح آورده شده در ذیل است بستگی خواهد داشت:

- نوع حرفه شما و ویزای کار در روسیه

- نوع شهروندی شما

- دعوت نامه کاری

- نوع خدماتی که به شما ارائه می دهند.

اما به طور کلی ویزای کار در روسیه ظرف مدت 100 روز کاری برای شما صادر خواهد شد و هزینه آن به طور متوسط معادل با 80000 روبل می باشد.

موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با در اختیار داشتن کادری مجرب در زمینه اعزام به کشور روسیه سعی کرد تا تمامی مباحث مهم در خصوص کار در روسیه و یا شرایط اخذ ویزای کار در روسیه را برای شما دوستان عزیز به تصویر بکشد در صورتی که شما متقاضیان عزیزی که قصد مهاجرت کاری به کشور روسیه را دارید باز هم سوالاتی ماورای این موضوع داشتید می توانید با کارشناسان ارشد و خبره ما تماس حاصل نمایید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  مطالبــــــ مرتبط با کار درروسیه:

...............................................................................................

شرایط اخذ ویزای کار در روسیه

 

 مطالبــــــ مرتبط با روسیه:

...............................................................................................

اقامت روسیه از طریق ازدواج

اقامت روسیه از طریق تولد فرزند

- شرایط انجام ثبت شرکت در روسیه

شرایط اقامت روسیه از طریق پناهندگی

مقایسه هزینه های زندگی فرانسه و ایران

شرایط اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

 

  مطالبــــــ مرتبط با تحصیل درروسیه:

...............................................................................................

- تحصیل در مقطع دکترا روسیه

- کار در حین تحصیل در روسیه

- مزیت های تحصیل در روسیــه 

هزینه اقامت تحصیلی در روسیه

- شرایط تحصیل رایگان در روسیه 

تحصیل در مقطع کارشناسی روسیه

ادامه تحصیل در دوره پادفک روسیه

میزان اعتبار علمی دانشگاه های روسیه 

- ادامه تحصیل در رشته هوانوردی روسیه

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در روسیه

تحصیـل در مقطـع کارشناسی ارشـد روسیـه

- خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های روسیه

دانشگاه های برتر روسیه برای ادامه تحصیل

شرایـط تحصـیــل بـه زبــان روسـی در روسیـــه

شرایط تحصـیــل به زبـان انگلیـسـی در روسیــه

- شرایط تحـصیـل پزشکـی،دندانپـزشکی روسیــه

- دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت

 

 


با مـــا همــــراه باشــــید

پر بــازدید ترین مطــالب از ســـراسر وبــــ