تحصیل در گرجستان موسسه رهپویان راه تازه.jpg

تحصیل در گرجستان

نویسنده : مدیر سایت    

ادامه تحصیل در گرجستان

در این مقاله که به دست همکاران و مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز گردآوری شده است سعی بر این شده که تا حد ممکن شرایط ادامه تحصیل در گرجستان و چگونگی اخذ اقامت تحصیلی در گرجستان برای شما دانشجویان گرامی آورده شود. لذا پس از مطالعه تمامی موارد آورده شده در ذیل در صورتی که باز هم سوالاتی در خصوص ادامه تحصیل در گرجستان برای شما پیش آمد با تیم تخصصی ما با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به گرجستان تماس حاصل نمایید.

معرفی کشور گرجستان

گرجستان کشوریست در منطقه قفقاز اوراسیا واقع شده است. این کشور که در منطقه آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد، از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با کشورهای ترکیه و ارمنستان و از جنوب ‌شرق با جمهوری آذربایجان هم‌مرز است. پایتخت و بزرگترین شهر آن تفلیس است. مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ مترکیلومربع (۲۶٬۹۱۱ مایل‌مربع) و جمعیت آن در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳٫۷۲ میلیون نفر بوده ‌است. گرجستان یک جمهوری متمرکز، نیمه‌ریاستی است و حکومت آن از طریق دموکراسی نیابتی انتخاب می‌شود. گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار داشته و یکی از اهداف مقامات سیاسی تفلیس پایتخت گرجستان، عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو است؛ که گرجستان در حال حاضر عضو ناظر در اتحادیه اروپا و ناتو می‌باشد و همکاری‌های زیادی با این دو سازمان دارد. لازم است ذکر شود که کلیه قوانین گرجستان مانند قوانین اتحادیه اروپا است مردم بومی گرجستان، مردم گرجی مسیحی ارتدکس و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی سخن می‌گویند که زبان رسمی کشور گرجستان است و با الفبای گرجی نوشته می‌شود که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می‌باشد.

تحصیل در گرجستان

کشور گرجستان یکی از مقاصد تحصیلی معروف برای تحصیل دانشجویان در کل جهان می باشد چرا که مبحث تحصیلات را با کیفیت بالا ارائه می دهد. بیش از 10،000 دانشجوی بین المللی در گرجستان در حال تحصیل هستند. دانشجویان خارجی در دانشگاه گرجستان اولویت اصلی سیاست های آموزشی کشور خود را دنبال می کنند و هدف آنان دستیابی به بالاترین استانداردهای آموزشی اروپایی است. دانشگاه دارای برنامه های صدور گواهینامه عالی برای شهروندان محلی و خارجی است.دانشگاه های گرجستان دارای روابط علمی گسترده ای با دانشگاه های برجسته اروپایی و آسیایی است. کشور گرجستان سابقه تاریخی قریب الوقوعی برای تحصیل در دانشگاه ها و دیگر موسسات عالی دارد.


 حتما بخوانید:

*تحصیل در دانشگاه های دولتی گرجستان

*ادامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان


 

چرا تحصیل در گرجستان؟

به طور کلی دلایل متعددی برای ادامه تحصیل در گرجستان وجود دارد که موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز به برترین دلایل که به شرح ذیل است خواهد پرداخت:

- ارائه نامه پذیرش در عرض چند روز

- هزینه های زندگی مقرون به صرفه

- وجود 10000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در گرجستان

- در صورت ازدواج با یک شهروند گرجستانی پس از گذشت یکسال به افراد شهروندی تعلق خواهد گرفت.

- وجود امکانات کامل مانند: مسکن؛ بلیط؛ بیمه؛ خوابگاه و...

- تحصیل در گرجستان بدون نیاز به ارائه مدرک زبان

- هزینه تحصیلی بسیار پایین

- هزینه خوابگاه بسیار پایین

شرایط ادامه تحصیل در گرجستان

در حال حاضر حدود 20 دانشگاه دولتی و 30 دانشگاه خصوصی در کشور گرجستان مشغول به فعالیت هستند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و گرجی را فراهم کرده اند که محبوب ترین رشته های تحصیلی در گرجستان رشته پزشکی؛ دندانپزشکی؛ داروسازی؛ فیزوتراپی؛ رشته های مدیریت به بخصوص مدیریت بازرگانی و... نیز می باشد. به طور کلی تحصیل کارشناسی در کشور گرجستان 4 سال؛ کارشناسی ارشد 2؛ مقطع دکترا 3 تا 5؛ تحصیل پزشکی در گرجستان 6 و دندانپزشکی 5 ساله می باشد. این درحالیست که زمان پذیرش تحصیلی در دانشگاه های گرجستان در ماه های مارچ و سپتامبر صورت می گیرد.

هزینه تحصیل و زندگی در گرجستان

بایستی بدانید هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه در گرجستان یکی دیگر از دلایل تحصیل در کشور گرجستان می باشد چرا که آگاهی در خصوص ریز‌ هزینه‌‌های تحصیل و زندگی در گرجستان می‌تواند باعث پیشرفت شما به لحاظ اقتصادی نیز شود. در نظر داشته باشید که ما در این مقاله در رابطه با هزینه ی زندگی در گرجستان و همچنین هزینه تحصیل در گرجستان صحبت می نماییم چرا که مهاجرت به گرجستان از طریق کار؛ سرمایه گذاری در گرجستان؛ ثبت شرکت در گرجستان و ازدواج در گرجستان از دیگر روش های مهاجرت در این کشور خواهد بود. هزینه زندگی در گرجستان به نسبت اکثر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است و مخارج ماهیانه یک فرد دانشجو به صورت میانگین معادل با 500 تا 700 دلار در ماه می باشد. هزینه تحصیل در گرجستان به نسبت دانشگاه؛ شهر؛ محل تحصیل و مقطع تحصیلی متغیر می باشد ولی به صورت میانگین برای رشته پزشکی 4500 دلار ، دندانپزشکی 4000 دلار، داروسازی 3500 دلار و به صورت سالانه می باشد. این در حالیست که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد گرجستان هزینه ها با در نظر گرفتن رشته تحصیلی مورد نظر بین 2000 تا 3000 دلار در سال می باشد.


 مطالب مرتبط:سرمایه گذاری در کشور گرجستان


 

هزینه مسکن در گرجستان

کسانی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند بایستی به فکر اقامت در گرجستان نیز باشند. در صورتی که شما به دنبال مسکن ارزان قیمت در گرجستان هستید مناسب ترین گزینه انتخاب یک خانواده در گرجستان به عنوان میزبان خواهد بود چرا که قیمت ماهانه آن معادل با 100 دلار است. میانگین قیمت برای آپارتمان 40-60 m2 از 300 دلار در هر ماه شروع می شود همچنین برخی از هتل ها وجود دارند که قیمت روزانه آنان از 40 دلار آغاز می شود. قیمت یک آپارتمان دو خوابه معادل با 500 دلار و آپارتمان سه خوابه معادل با 600 دلار در هر ماه خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان

دانشجویان گرامی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند باید بدانند که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های گرجستان نیازی به ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس نمی باشد اما پیشنهاد می شود که دانش زبان خود را تا حد ممکن تقویت نمایند و مدارک آورده شده در ذیل را تهیه نمایند:

- ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (ارائه مدرک تحصیلی تا پایان سال 12) به همراه ریز نمرات برای تحصیل در مقطع کارشناسی و یا رشته های علوم پزشکی

- ارائه گذرنامه ای معتبر

- ارائه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

- پرداخت هزینه های مربوط به اخذ پذیرش

- ارائه دو قطعه عکس در سایز گذرنامه

هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما دانشجویان گرامی با مباحثی نظیر: شرایط تحصیل در گرجستان؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان هزینه زندگی در گرجستان؛ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در گرجستان و... بود. موسسه حقوقی رهپویان راه تازه واقع در شیراز با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کشور گرجستان مفتخر است که شما دانشجویان عزیز را در آگاهی از شرایط ادامه تحصیل در گرجستان نیز یاری نماید لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 


 در ادامه بخوانید:میزان ارزش پاسپورت گرجستان


 

 

      

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.