تحصیل-پزشکی-دندان-پزشکی--اوکراین.jpg

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

نویسنده : مدیر سایت    

تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در اوکراین بسیار مورد توجه هموطنان عزیز ایرانی بوده است. دلایل زیاد استقبال از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اوکراین را میتوانید در مقاله مزایای تحصیل در اوکراین مطالعه کنید. همچنین روش های زیاد دیگر برای مهاجرت به این کشور اروپای شرقی وجود دارد مانند کار در اوکراین، ثبت شرکت اوکراین، سرمایه گذرای اوکراین. جهت گرفتن مشاوره دقیقتر برای تحصیل پزشکی دندانپزشکی اوکراین و همچنین از جزییات روش های دیگر مهاجرت به اوکراین میتوانید با همکاران مشاوره موسسه رهپویان راه تازه تماس حاصل نمایید.

بدلیل هزینه های بسیار مناسب خوابگاه و خوردوخوراک نسبت به ایران همواره تحصیل در اوکراین یا بلاروس مورد توجه متقاضیان ایرانی بوده است. اما در این مقاله قصد داریم تا به تحصیل پزشکی دندانپزشکی اوکراین بپردازیم. همچنین تحصیل پزشکی دندانپزشکی در اوکراین در بین اتباع کشورهای عربی، هندی، پاکستانی و آفریقایی نیز طرفداران زیادی دارد. دو دلیل عمده دیگر برای استقبال از پزشکی دندانپزشکی در اوکراین میتواند تایید مدارک تحصیلی پزشکی دندانپزشکی اوکراین توسط WHO و همچنین کشورهای اروپایی باشد. یعنی مدرک کسب شده از دانشگاه های اوکراین خواه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد یا نگیرد در اتحادیه اروپا و انگلستان برای کار و ادامه تحصیل مورد پذیرش است.

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی، روسی یا اوکراینی از مزایای دیگر پزشکی دندانپزشکی در اوکراین است. اهراز شرط ورود به دانشگاه بیشتر برحسب معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران و برای اهراز شرط تسلط به زبان انگلیسی از طریق یک مصاحبه امکان پذیر است. برای قبولی فرد میبایستی در دروس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک معدل نمرات دیپلم سه ساله بالاتر 14 داشته باشد. همچنین دروس افتاده که بعدا پاس نشده باشند قابل قبول نیست و نمرات دروس زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک در هر یک از پایه های تحصیلی اول تا سوم دبیرستان نباید کمتر از 12 باشد. برای موفقیت در مصاحبه ورودی توصیه میشود تا متقاضی دانش زبان انگلیسی در حد آیلتس 6 آکادمیک داشته باشد. موسسه رهپویان راه تازه موسسه رهپویان راه تازه افتخار دارد به اطلاع برساند که دوره های آماده سازی آزمون آیلتس یا تافل را در شهر شیراز با حضور اساتید مجرب برگزار می نماید. پس اگر متقاضی شرکت در دوره های آماده سازی آیلتس یا تافل هستید میتوانید با موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید.
در مورد تحصیل به زبان روسی متذکر می شویم که گذراندن دوره پاتفک الزامی می باشد. در مورد دوره پاتفک نکات ذیل را مدنظر قرار دهید:

 

نکته بسیار مهم اول: متقاضیان عزیز باید دقت داشته باشند که دوره پاتفک شامل آموزش زبان روسی و آموزش دروس مرتبط به پزشکی یا دندانپزشکی به زبان روسی می باشد مانند زیست و شیمی.

 

نکته بسیار مهم دوم: متاسفانه بسیاری از موسسات حتی معتبر دانشجویان را به جای شرکت در دوره پاتفک (دوره پیش پزشکی به زبان روسی)، برای شرکت در دوره های آموزش فرهنگ و زبان روسی اعزام می کنند. این دوره ها کاملا غیر استاندارد می باشد و به دانشجویان هیچ دروس تخصصی آموزش داده نمی شود و باعث می شود تا دانشجویان نتوانند در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه شانس بالایی برای پذیرش داشته باشند.

 

نکته بسیار مهم سوم: به لحاظ قوانین وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، دانش آموزانی که مقطع پیش دانشگاهی یا سال دوزادهم تحصیل خود را به اتمام نرسانده باشند با شرکت در دوره های پاتفک میتوانند این دوره و مدرک اخذ شده از آن را بجای مدرک پیش دانشگاهی یا سال دوازده ارزشیابی کنند. اما نکته مهم اینست که دوره پاتفک باید در خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت گذرانده شود و اگر در جایی دیگر بجز خود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت دوره پاتفک گذرانده شود، مدرک اخذ شده بجای سال دوازدهم تحصیل ارزشیابی نشده و مدرک پزشکی یا دندانپزشکی اخذ شده نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار نخواهد گرفت.

برای تحصیل پزشکی دندانپزشکی در اوکراین، شرایط و هزینه های آن میتوانید با کارشناسان  موسسه رهپویان راه تازه تماس بگیرید.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.