شرایط-پزشکی-دندان-پزشکی-بنگلادش.jpg

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بنگلادش

نویسنده : مدیر سایت    

موقعیت شغلی فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی موجب شده است که این رشته طرفداران متعددی را به خود اختصاص دهد؛ لذا این امر موجب گردیده است که تقاضا برای تحصیل در این رشته به حداکثر برسد. هر ساله علاوه بر دانشگاه های داخل کشور افراد زیادی برای تحصیل دندانپزشکی عازم کشور بنگلادش می شوند که برای آنان به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد در نظر گرفته می شود. معمولا گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپا؛ کانادا و یا آمریکا با سختی هایی مواجه بوده است چرا که شروطی از جمله: در اختیار داشتن مدرک زبان؛ معدل بالا؛ قبولی در آزمون ورودی؛ شرط سنی پایین و... را برای متقاضیان مد نظر دارند. ضمن اینکه هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها بسیار بالا می باشد. به همین دلیل برخی از کشورهای آسیایی مانند بنگلادش شرایط بهتری را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و برای متقاضیان در نظر می گیرند.
دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور بنگلادش به ترتیب 6 و 5 سال به طول می انجامد؛ این در حالیست که فرد بدون در اختیار داشتن مدرک زبان قادر است برای پذیرش در دانشگاه اقدام نماید. لذا عدم تسلط کافی بر زبان انگلیسی و دروس پایه میتواند افراد متقاضی را با مشکل مواجه نماید. دوره دندانپزشکی در بنگلادش شامل یک دوره دو ساله عمومی و یک دوره سه ساله تخصصی می باشد؛ دوره های عمومی واحد های کلاسی و دانشگاهی مواردی نظیر: آناتومی دندان؛ پاتولوژی و مواد دندانپزشکی برای آماده سازی دانشجو را در بر خواهد گرفت.

این در حالیست که دوره های تخصصی واحدهای اصلی مانند بیماری های دهان و دندان؛ پروتز دندان و جراحی عمومی را شامل می شود. پس از اتمام موفقیت آمیز دوره پنج ساله؛ انتظار می رود که دانشجو به مدت یک سال در بیمارستان دوره اینترشیپ (کارآموزی) را بگذراند. از موارد مهمی که در وحله اول متقاضیان بایستی آن را مد نظر داشته باشند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی(تجربی یا ریاضی) می باشد. این کشور شرایط خاصی از جمله شرکت در آزمون ورودی؛ شرط سنی؛ شرط معدل؛ در اختیار داشتن مدرک زبان و... را برای متقاضیان مطرح نکرده است و ورود آنان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی قطعی می باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که شروع ترم تحصیلی در دانشگاه این کشور در ماه ژانویه می باشد. لذا افرادی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را دارند میبایست برنامه ریزی های لازم را تا قبل از ماه ژانویه انجام دهند.
دانشگاه داکا؛ به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور بنگلادش شناخته می شود که در پایتخت این کشور؛ شهر داکا واقع شده است که رتبه 700 QS را به خود اختصاص داده است.

 

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.