هزینه-تحصیل-بنگلادش-0.jpg

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بنگلادش

نویسنده : مدیر سایت    

بسیاری از افراد دغدغه های ذهنی و سوالات متعددی در خصوص هزینه های تحصیل در کشور بنگلادش دارند که این سوالات مواردی نظیر: کل شهریه مشخص شده است برای تحصیل در کشور بنگلادش چقدر است؟ آیا امکان قسط بندی این شهریه وجود دارد؟ آیا امکان گرفتن وام دانشجویی وجود دارد؟ چگونه می توان وام دانشجویی را دریافت کرد؟ آیا وام دانشجویی را می توان از همان ابتدا دریافت کرد؟ نحوه پرداخت شهریه به چه صورت است؟ آیا کل شهریه را بایستی به صورت یکجا پرداخت کرد؟ آیا شهریه مشخص شده تا پایان سال به همان میزان می ماند؟ آیا امکان پرداخت شهریه به صورت سالیانه وجود دارد؟ در صورت انتقالی گرفتن نحوه پرداخت شهریه به چه صورت است؟ هزینه های دوره های زبان چقدر است؟
یکی از مشکلات متقاضیان تحصیل در کشور بنگلادش نداشتن اطلاعات جامع و کامل در خصوص هزینه ها و نحوه اقدام کردن می باشد. مشاوران ما با در اختیار داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو شما متقاضیان را در جهت تحصیل در برترین دانشگاه ها با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی مناسب و سطح علمی بالا یاری خواهند کرد. این در حالیست که گزینه مورد نظر ما دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم و بهداشت در ایران می باشند.
همانطور که در فوق ذکر شد بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور بنگلادش را به دلیل هزینه های تحصیلی پایین و همچنین مقرون به صرفه انتخاب می نمایند. هزینه های تحصیل در این کشور به شرح ذیل می باشد:
 -  شهریه تحصیل پزشکی برای دوره شش ساله: 50 تا 60000 دلار
 -  شهریه تحصیل دندانپزشکی برای دوره پنج ساله: 20 تا 23000 دلار
 -  شهریه تحصیل داروسازی برای دوره پنج ساله: 15000 دلار
شهریه تحصیل فیزیوتراپی برای کل دوره چهار ساله: 11000 دلار
هزینه زندگی در کشور بنگلادش امری است که برای بسیاری از متقاضیان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اگر افراد با این هزینه های زندگی از قبل آشنایی داشته باشند برای بودجه بندی این هزینه ها با آگاهی بیشتری تصمیم گیری خواهند کرد. البته ما در مقاله های بعدی به بررسی جزئیات و ریز هزینه های زندگی در این کشور نظیر: (قیمت مواد غذایی؛ هزینه پوشاک؛ بلیط؛ وسایل حمل و نقل عمومی؛ بیمه های درمانی؛ اجاره مسکن؛ هزینه خوابگاه و...) خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید میزان هزینه های زندگی در هر کشور به نحوه زندگی شخص و مکان زندگی وی بستگی خواهد اما به طور میانگین تخمین زده شده است که هر شخص مجرد برای یکماه و در کشور بنگلادش میبایست هزینه ای معادل با 400 تا 500 دلار را برای هزینه هایی نظیر: خورد و خوراک؛ رفت و آمد؛ پوشاک و ... مد نظر داشته باشد.

 

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.