کار-درحین-تحصیل-اوکراین.jpg

کار در حین تحصیل اوکراین

نویسنده : مدیر سایت    

معمولا سوالات متعددی در ذهن متقاضیانی که قصد کار پاره وقت در کشور اوکراین را دارند مطرح می گردد که این سوالات مواردی نظیر: آیا امکان کار پاره وقت دانشجویی در ضمن تحصیل در اوکراین وجود دارد؟ ساعات کار دانشجویی در کشور اوکراین چه میزان است؟ دستمزد در نظر گرفته شده برای هر ساعت کاری چقدر است؟ کارهای دانشجویی در نظر گرفته شده برای دانشجویان کدام است؟ شرایط کار دانشجویی برای دانشجویان چگونه است؟ آیا دانشجویان با کار در حین تحصیل در اوکراین می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند یا خیر؟ و بسیاری از موارد دیگر را در بر خواهد گرفت. 
به طور کلی مبحث کار در حین تحصیل در اغلب کشورها از جمله کشور اوکراین با محدودیت ها و قوانینی روبرو می باشد. لذا کوشش ما در این مقاله بر این است که اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. 

کار در حین تحصیل یا همان کار دانشجویی بسیار مورد توجه متقاضیان عزیز ایرانی می باشد. حتی در کشور ارزانی مانند اوکراین که هزینه های تحصیل، خوابگاه و خوردوخوراک بسیار ارزانتری نسبت به ایران دارد داشتن کار دانشجویی میتواند یک گزینه مناسب برای تعدیل هزینه باشد. در اوکراین برای آنکه شخص بتواند کار در حین تحصیل داشته باشد باید مجوز کار بگیرید. این مجوز به دانشجویان خارجی که در دانشگاه های دولتی بصورت تمام وقت درس میخوانند اعطاء میشود. بدین سبب دانشجویان در حین گذراندن دوره پاتفک نمی توانند مجوز کار بگیرند و کار کنند.

مدارک لازم جهت اخذ مجوز کار:

- تکمیل فرم تقاضا

- دو قطعه عکس رنگی 4*3

- گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل

- کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

- کپی ویزای تحصیلی

- گواهی عدم سوء پیشینه در اوکراین

- گواهی سلامت شامل عدم اعتیاد و عدم ابتلا به ایدز و هپاتیت

- پیشنهاد یا قرارداد شغلی

پروسه صدور مجوز کار در اوکراین بین یک تا دو ماه زمان میبرد. این مجوز توسط پلیس مهاجرت صادر می شود. میزان ساعت کاری استاندارد در اوکراین 40 ساعت در هفته است که ساعات کاری یا 8 صبح تا 5 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد. متوسط حقوق در کشور اوکراین حدود 450 تا 500 دلار در ماه است پس دانشجویان خارجی می توانند حقوقی در حد 250 تا 300 دلار در ماه داشته باشند.

مشاغل دانشجویی مورد نیاز در اوکراین:

* معلم: از آنجاییکه اوکراینی ها بصورت متوسط دارای دانش بسیار پایینی در زبان انگلیسی هستند. معلم زبان میتواند یک گزینه مناسب جهت امرارمعاش باشد. همچنین در کشور اوکراین تعدادی مدارس بین المللی وجود دارد که تدریس زبان یا تدریس دروس تخصصی به زبان انگلیسی در این مدارس می تواند گزینه مناسب برای دانشجویان خارجی باشد.

* مترجم: دانستن زبان های انگلیسی، روسی و حتی اوکراینی در حد مناسبی میتواند به متقاضیان کار در حین تحصیل اوکراین این امکان را بدهد تا بتوانند با یک کار دانشجویی مناسب درآمد مناسبی داشته باشند.

* کار در رستوران: واقعیت اینست که تبحر به آشپزی میتواند یک مهارت بسیار درآمدزا در اوکراین باشد. وجود دانشجویان خارجی با ذائقه های غذایی مناسب میتواند حرفه آشپزی را بعنوان یک حرفه مناسب در اوکراین تبدیل نماید.

* متخصص IT: یکی معدود کارهای پرطرفدار در اوکراین که هیچگونه نیازی به داشتن مهارت به زبان اوکراینی یا روسی ندارد برنامه نویسی کامپیوتر می باشد. برنامه نویسی وب یا موبایل میتواند درآمد بالایی در اوکراین داشته باشد. درآمد یک برنامه نویس در اوکراین می تواند بین 500 تا 600 دلار باشد.

سایت های کاریابی در اوکراین:

یکی از راه های کاریابی در اوکراین بمانند بسیاری از کشورها اقدام از طریق سایت های کاریابی می باشد. پیدا کردن کار در سایت های rabota.ua  و  work.uaمیتواند جزو بهترین گزینه های کاریابی در اوکراین باشد.

مطــــالب پیشـــنهادی از ســــراســـر وبــــــــــــــ
  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.